Uroczystość Wniebowstąpienia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

–  ROK „C”- 29.05.2022 r.

 

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która w Kościele jest obchodzona od V wieku. Po dokonaniu dzieła zbawienia Chrystus wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce w Niebie. Tam jest nasza ojczyzna i cel naszej ziemskiej wędrówki. Po Mszy Św. o 8.00 Droga Krzyżowa, a po Mszy Św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej. Dziś o 17.15 będziemy mogli posłuchać pieśni maryjnych, granych z balkonu od strony ołtarza polowego, przez uczniów Szkoły Muzycznej w Leżajsku, o 17.30 Nabożeństwo Majowe, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. 

 

2. We wtorek zakończenie Nabożeństw  Majowych. W środę rozpoczęcie Nabożeństw do NSPJ, które będą odprawiane  w naszej bazylice codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie, połączonej w tym tygodniu z Nowenną do Ducha Świętego.

 

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 

– w poniedziałek – swoje Imieniny zakonne obchodzi o. Zdzisław Makowiecki, opiekun Rodziny Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. Msza Święta Imieninowa o. Zdzisława  o 7.00. Polecamy Solenizanta Waszej pamięci modlitewnej.

 

– w wtorek – święto Nawiedzenia NMP i VIII tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

 

– w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika i Dzień dziecka;  

 

– w pierwszy czwartek – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową,  a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne;

 

–  w pierwszy piątek – wspomnienie świętych  męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, Msze Święte z Adoracją o 7.00  i 18.00. Msza Św. dla dzieci o 16.30. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).


W tym dniu imieniny obchodzi o. Leszek Walkiewicz – ekonom naszego klasztoru. Msza święta imieninowa we wtorek, 7 czerwca o 7.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

 

– w pierwszą sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi z Adoracją o 7.00. Rozpoczęcie Odpustu Zesłania Ducha Św. Mszą Św. o godz. 18.00, a po niej Adoracja i modlitwa o Dary Ducha Św. do 21.00.

 

–  w  przyszłą Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Sumie odpustowej będzie przewodniczył J. E. Ks. bp Krzysztof Chudzio. Kaznodzieją odpustowym w będzie o. Herbert Nesterenko definitor naszej Prowincji.

 

4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 12 czerwca po Mszy Św. o 11.00.

 

5. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

7. Rozpoczął się II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice, a w czerwcu rozpoczniemy konserwację ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji prac.

 

8. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki  z sanktuarium.

 

9. Kolejny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się we wrześniu.

 

10. W naszym Domu Pielgrzyma dostępna jest pomoc psychologa chrześcijańskiego. Na pierwszą, bezpłatną wizytę można umówić się na stronie internetowej o adresie ATENCJA.online.  

 

11. W sobotę, 11 czerwca, FZŚ organizuje pielgrzymkę do Dukli. Wyjazd sprzed Domu Pielgrzyma o 7.30, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i u s. Doroty.

 

12. Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów na uroczyste obchody 110-lecia szkoły, które odbędą się w dniach 17-19 czerwca br. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie internetowej szkoły. 

 

13. Zapraszamy do naszego Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na następujące wydarzenia:

 

– 30 maja – CIRCUS SHOW, widowisko dla dzieci; 3 czerwca – koncert zespołu folkowego „TOŁHAJE”,

 

– 4 czerwca na DZIEŃ DZIECKA, w godzinach 11.00-17.00 – przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci                

 

 – 14 czerwca – koncert legendarnego zespołu „KOMBI” w ramach muzycznego lata w FOK.

 

Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych, a bilety wstępu na każde z tych wydarzeń można nabyć codziennie w Fok Café w godzinach 16.00-19.00. 

 

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:  śp. Kazimiera Ziółkiewicz  zamieszkała przy

ul. Opalińskiego. Za zmarła Kazimierę i naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …

 

 15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz inne rodzinne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Jej Oblubieńca  Świętego Józefa.