Uroczystości Wniebowzięcia NMP

Dobiegły końca Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Po Mszy Świętej o godz. 8.00 pod kaplicę Grobku MB wyruszyła procesja, którą tradycyjnie poprowadził Ks. prał. Marek Cisek – dziekan dekanatu leżajskiego i proboszcz parafi Świetej Trócy w Leżasjku. 

 

Od kaplicy Grobku Matki Bożej wraz z licznie zebranymi pielgrzymami wzięliśmy udział w procesji Wniebowzięcia NMP. W czasie procesji słuchaliśmy rozważań kaznodziei odpustowego –  o. Egidiusza Włodarczyka – definitora Prowincji i gwardiana naszego klasztoru w Warszawie. 

 

Uroczystej sumie odpustowej przy ołtarzu polowym o godz. 11.00 przewodniczył J. E. Ks. abp Adam Szal Metropolita Przemyski wraz dziekanami ks. prał. Markiem Ciskiem i ks. prał. Józefem Łobodzińskim oraz licznie zebranymi kapłanami dekanatu leżajskiego i okolicznych dekanatów. Suma odpustowa zebrała kilka tysięcy pątników, którzy z różnych regionów naszej diecezji pielgrzymowali do naszego sanktuarium. 

 

Po Eucharystii ks. arcybiskup poświęcił zioła i wianki, po czym wyruszyliśmy w procesji do bazyliki leżajskiej. W czasie procesji do bazyliki ks. abp Adam Szal błogosławił dzieci i pielgrzymów. Po dotarciu asysty do bazyliki – wierni zostali pobłogosławieni figurą Matki Bożej Wniebowziętej.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z dzisiejszych uroczystości.