Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ROK „B”- 19.05.2024 r.

 

1. Przeżywamy dziś Odpust Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Sumie odpustowej o 11.00, w czasie której będziemy szczególnie modlić się w intencji leśników Nadleśnictwa Leżajsk, będzie przewodniczył J. E. ks. bp Krzysztof Chudzio. Słowo Boże w czasie odpustu głosi o. dr Anicet Gruszczyński z Łodzi. O 17.30 nabożeństwo majowe, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. 

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – III dzień Odpustu Zesłania Ducha Świętego. Msze Święte w bazylice jak w każdą Niedzielę;

– we wtorek – przypada VI tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

– we czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

– w sobotę – swoje Imieniny obchodzi o. Zenobiusz Żak, opiekun Rodziny Żywego Różańca  i Bractwa Szkaplerznego. Msza święta imieninowa o 7.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

– w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o 11.00. W tym dniu Odpust w kościele Farnym w Leżajsku, suma o 11.30. Również za tydzień w naszej bazylice odbędzie się XXI Przegląd Pieśni Maryjnej. Oficjalne otwarcie podczas Mszy świętej o 11.00. Pierwsza część Przeglądu od 12.00 do 13.00, druga od 14.00 do 15.30.

 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 8-9 czerwca. Zapisy drogą mailową na adres: fok.lezajsk@interia.eu.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można nabyć m. in. nowy kalendarz na rok 2025. Korzystając z gastronomii, nabywając dewocjonalia wspieracie rozwój naszego sanktuarium.

 

7. Trwa konserwacja i wymiana okien w bazylice. Dziękujemy za ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

8. Przypominamy, że działa punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Konsultacje odbywają się w każdą niedzielę w godzinach: 10.00-12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju nr 144.


9. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 odbędzie się w czwartek, 23 maja, o 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

10. O. Hipolit zaprasza we wtorek, 21 maja, o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

11. Zapraszamy pełnoletnie osoby stanu wolnego na comiesięczne spotkania połączone z Mszą Świętą, krótką adoracją i wspólną rekreacją. Spotkania odbywają się w naszym Domu Pielgrzyma w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 17:00. Najbliższe spotkanie 15 czerwca.

 

12. W zakrystii jest do nabycia album pt.: „Tym żyjemy – Beatyfikacja Rodziny Ulmów” rozprowadzany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Cena: 100 złotych. Album to „cegiełka” na budowę Centrum Pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów w Markowej. 

 

13. Dnia 8 czerwca odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Dukli.  Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

 

14. Sanktuarium organizuje pielgrzymkę do Grecji – Śladami św. Pawła. Więcej informacji na plakatach.

 

15. Intencje Mszy Świętych przyjmujemy w zakrystii i w wyznaczonych punktach.

  

16. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne uroczystości w naszym Sanktuarium:

– 13 czerwca – odpust ku czci Św. Antoniego z Padwy z błogosławieństwem dzieci i lilii;

– 2 sierpnia – odpust Matki Bożej Anielskiej zwany odpustem Porcjunkuli;

 

17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Florek zamieszkała w Hucisku, śp. Maria Kucharczyk zamieszkała przy ul. Siedlanka. Za zmarłe Parafianki i naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

18. Wszystkim Pielgrzymom, naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom dziękujemy za modlitwę, życzliwość i ofiarność. Życzymy doświadczenia mocy Darów Ducha Świętego, tak bardzo dziś nam potrzebnych. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku