Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –  ROK „A”- 28.05.2023 r.

 

1. Przeżywamy dziś Odpust Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Sumie odpustowej o 11.00, w czasie której będziemy szczególnie modlić się w intencji leśników Nadleśnictwa Leżajsk, będzie przewodniczył nasz Minister Prowincjalny o. Egidiusz Włodarczyk. Słowo Boże w czasie odpustu głosi o. Faustyn Kuśnierz z Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 Nabożeństwo Majowe, a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny. 

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – III dzień Odpustu Zesłania Ducha Świętego. Msze święte w bazylice jak w każdą Niedzielę;

 

– we wtorek – przypada VIII tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, o 7.00 o. Zdzisław Makowiecki, opiekun Rodziny Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego odprawi Mszę świętą imieninową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

 

– w środę – święto Nawiedzenia NMP, w tym dniu o. Szczepan Dolański obchodzi 40-lecie kapłaństwa, Pamiętajmy o modlitwie w intencji Jubilata;

 

– w pierwszy czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Dzień dziecka; o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, a o 18.00 Msza św.  o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

– w pierwszy piątek – Msze święte o NSPJ z Adoracją o 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

 

– w pierwszą sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Msze święte z Adoracją o 7.00 i 18.00. W tym dniu imieniny obchodzi o. Leszek Walkiewicz – definitor Prowincji i ekonom naszego klasztoru. Msza św. imieninowa o 7.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta. 

 

Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i różańca.

 

– w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o 11.00. W tym dniu Odpust w kościele Farnym w Leżajsku, suma o 11.30.

 

3. W środę zakończenie Nabożeństw Majowych, a we czwartek rozpoczęcie Nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w naszej bazylice codziennie o 17.30.

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

6. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

7. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium i nowy kalendarz na 2024 rok.

 

8. W zakrystii można nabyć dwie książki o bohaterskiej Rodzinie Wiktorii i Józefa Ulmów zatytułowane: „Markowskie bociany” oraz „Boso do Nieba”.

 

9. Spotkanie dla RODZICÓW kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 odbędzie się w najbliższą środę, 31 maja w kaplicy Domu Pielgrzyma o godzinie 18:00.

 

10. Intencje Mszy świętych przyjmujemy w zakrystii i w wyznaczonych punktach.

 

11.Zapraszamy w tym tygodniu do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: dzisiaj o 16.00 koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Fisheclectic; w czwartek o 19.00 koncert Kasi Cerekwickiej. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych FOK-u

12. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne uroczystości w naszym Sanktuarium:

 

– 13 czerwca – odpust ku czci Św. Antoniego z Padwy z błogosławieństwem dzieci i lilii;

 

– 2 sierpnia – odpust Matki Bożej Anielskiej zwany odpustem Porcjunkuli;

 

– od 13 do 15 sierpnia – odpust Wniebowzięcia Matki Bożej;

 

– 8 września – odpust Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej 

 

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Antoni Tokarz zamieszkały przy ul. Hollendra. Za śp. Antoniego i naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

14. Wszystkim Pielgrzymom, naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom dziękujemy za modlitwę, życzliwość i ofiarność. Życzymy doświadczenia mocy Darów Ducha Świętego, tak bardzo dziś nam potrzebnych. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku