V Niedziela Wielkanocna

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK „B”- 28.04.2024 r.

 

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna, która jest Ogólnopolską Niedzielą modlitw za Kierowców z inicjatywy MIVA Polska.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy; w tym dniu przypada również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (29.04.1945).

 

– w środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, które będą odprawiane w bazylice o 17.30. Zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie.

 

– w pierwszy czwartek miesiąca – wspomnienie św. Atanazego biskupa i Doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Narodowej; o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

Odwiedziny chorych wyjątkowo w I-szy czwartek od 8.00 (nowych chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii)

 

– w pierwszy piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte jak w każdą Niedzielę. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w pierwszą sobotę – wspomnienie św. Floriana, Męczennika. Msze święte z Adoracją o 7.00 i 18.00.   Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej;

 

– w przyszłą Niedzielę – podczas Mszy św. o 11.00 Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci na miesiąc maj oraz nowego numeru dwumiesięcznika „Historia Kościoła”.

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

6 Trwa konserwacja oraz wymiana okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

7. Z głębi serca dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu zaangażowali się w sprzątanie Kalwarii Leżajskiej. W najbliższych dniach Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy  w porządkowaniu dróżek wszystkich chętnych oraz mieszkańców następujących ulic:

 

– w poniedziałek – ul. Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Kilińskiego i Hotel Pielęgniarek

 

– we wtorek – ul. Opalińskiego, Kraszewskiego, Tuwima, Paderewskiego, Sienkiewicza i Szopena

 

Zbiórka przed pracą przy pomniku św. Jana Pawła II o 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.  

 

8.W piątek zapraszamy na obchody 233. rocznicy uchwalenia konstytucji 3–go Maja. Msza św. o 11.30 w Farze, a następnie część artystyczna. Organizatorami uroczystości jest Parafia Farna i Miasto Leżajsk.

 

9. Starosta Leżajski zaprasza na Powiatowy Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji, który odbędzie się 5 maja o 18.00 we Franciszkańskim Ośrodku Kultury. Szczegóły na plakatach.

 

10. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 8-9 czerwca. Zapisy drogą mailową na adres: fok.lezajsk@interia.eu.

 

11. Dnia 11 maja br. odbędzie się pielgrzymka do Strachociny. Wyjazd o 7.00 z parkingu przy Domu Pielgrzyma. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

 

12. Wczoraj w naszym Franciszkańskim Ośrodku Kultury zakończył się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją”. Był to czas modlitwy, inspirujących spotkań, koncertów, prelekcji i świadectwa wiary naszych gości. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu, zaproszonym gościom, wolontariuszom i sponsorom za współtworzenie kolejnej edycji Festiwalu.

 

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Fryderyk Kojder zamieszkały przy ul. Sosnowej i śp. Julian Siuzdak zamieszkały w Hucisku. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku