V Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA –  ROK „C”- 15.05.2022 r.


 

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Po Mszy Św. o 8.00 zapraszamy na drogę krzyżową, a po Mszy Św.    o 9.30 na Stacje Radości Matki Bożej. Podczas Mszy Św. 11.00 rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV. Obejmijmy je naszą modlitwą. O 20.30 różaniec i apel maryjny w kaplicy Matki Bożej.  

 

W przyszłą Niedzielę Dróżki Matki Bożej na Kalwarii Leżajskiej po Mszy Św. o 8.00.

 

2. Nabożeństwa Majowe  w naszej bazylice codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie, szczególnie dzieci i młodzież, jako przygotowanie do bierzmowania oraz rodziców i wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Dziś i w kolejne niedziele maja o 17.15 będziemy mogli posłuchać pieśni maryjnych, granych z balkonu od strony ołtarza polowego, przez uczniów Szkoły Muzycznej w Leżajsku. Zapraszamy.

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – Święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

 

– w wtorek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika, w tym dniu przypada VI tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

 

– w środę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika; 

 

–  w  piątek – Święto św. Bernardyna ze Sienny, prezbitera;

 

4. W przyszłą Niedzielę w naszej bazylice odbędzie się XIX Przegląd Pieśni Maryjnej. Oficjalne otwarcie podczas Mszy Świętej o 11.00. 

 

Pierwsza część Przeglądu od 12.00-13.00, druga od 14.00-15.30, a trzecia od 16.30 do 17.30. Więcej informacji na plakatach.

 

5. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej.  Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanieoraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

6. W naszym Domu Pielgrzyma dostępna jest pomoc psychologa chrześcijańskiego. Na pierwszą, bezpłatną wizytę można umówić się na stronie internetowej o adresie ATENCJA.online.

  

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

8. Dziś o 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbędzie się koncert Zespołów działających przy MCK w Leżajsku oraz uczniów Szkoły Muzycznej. Jest to ostatni dzień zbiórki na cele rehabilitacji Zdzisława Zawilskiego. Do tej pory zebrano ponad 13 tyś. złotych. Rodzina pana Zdzisława pragnie bardzo serdecznie podziękować za wszystkie ofiary na ten cel.

 

9. Jutro rozpocznie się II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice, a w czerwcu konserwacja ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych zamierzeń.

 

10. W sobotę, 11 czerwca, FZŚ organizuje pielgrzymkę do Dukli z racji 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II i kanonizacji św. Jana Z Dukli. Wyjazd sprzed Domu Pielgrzyma o 7.30, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i u s. Doroty. 

 

11. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:

– 30 maja – CIRCUS SHOW, widowisko dla dzieci,

– 3 czerwca – koncert zespołu folkowego „TOŁHAJE”,

– 14 czerwca – koncert legendarnego zespołu „KOMBI” w ramach muzycznego lata w FOK.

 

Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych, a bilety wstępu na każde z tych wydarzeń można nabyć codziennie w Fok Café w godzinach 16.00-19.00. 


W przyszłą niedzielę, 22 maja, młodzież ze Stowarzyszenia Czynimy Radość Pomagając prowadzić będzie kwestę na remont i wyposażenie domów dziecka w Nienadowej i w Starej Wsi.

 

12. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i obfitości darów Bożych w codziennym życiu. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny oraz inne rodzinne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.