V Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 

1. Liturgia V Niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Mówi o tym znak zasłoniętego krzyża, który zostanie nam ukazany na nowo w Wielki Piątek w czasie Liturgii Męki Pańskiej.  Po Mszy św. o 11.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.


2. W dzisiejszą Niedzielę Stowarzyszenie Misio Misericordia  rozprowadza palmy. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie ks. Zdzisława Grada, misjonarza który posługuje  na Madagaskarze.


3. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

· Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy Św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

· Droga Krzyżowa ulicami Miasta z bazyliki do Fary w piątek  po Mszy o 18.00 (nie będzie drogi krzyżowej o 16.30 i 17.15); dodatkowo droga krzyżowa: w niedzielę o 10.30, w poniedziałek i we wtorek o 17.00, środę i piątek po Mszy Św. o 12.00


4. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 w naszym sanktuarium odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o pokój na Ukrainie i Boże miłosierdzie nad światem. 


5. W tym tygodniu: spotkanie członków Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy Świętej o 18.00;


· w środę o 17.30  Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.


· w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne;


– w piątek swoje imieniny zakonne obchodzi br. Walter Łyszczarz pracownik muzeum. Msza Święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o 7.00. Prosimy o modlitwę w intencji br. Waltera.   


6. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Zachęcamy wszystkich, szczególnie dzieci, do przygotowania palm, które będziemy święcić w czasie każdej Mszy Św. Poświęcenie palm z uroczystą procesją od ołtarza polowego do bazyliki przed Mszą Św. o 11.00.


7. Zapraszamy na Rekolekcje dla Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, które poprowadzi o. Eliasz Kucharski; w poniedziałek i środę Msza Święta w bazylice o 10.00, we wtorek o 9.00 Droga krzyżowa ulicami miasta i zakończenie w kościele Farnym.


8. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepie PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. W zakrystii i w kiosku klasztornym dostępne są  paschaliki z Caritasu (12 zł).  


9. W dniu 8 kwietnia 2022 r. z Sanktuarium w Janowie Lubelskim wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.   Najdłuższa trasa kończy się w Leżajsku. Więcej informacji na plakatach.


10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.


11. Wraz z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. W paczce mają być produkty żywnościowe, produkty dla dzieci oraz artykuły chemiczne i kosmetyczne. Zawartość paczki nie powinna przekraczać wagi 18 kg. Specjalnie przygotowane kartony oraz listę produktów sugerowanych do zapakowania można odebrać w zakrystii. Więcej informacji na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy


12. Wczoraj w Górkach koło Brzozowa odbyły się Mistrzostwa Archidiecezji Przemyskiej w piłce nożnej halowej. W kategorii Ministrant nasi ministranci zdobyli 3 miejsce, natomiast w kategorii Lektor Młodszy nasi lektorzy zdobyli tytuł Mistrza Archidiecezji i awansowali do Mistrzostw Polski, które odbędą się  w dniach 27-28 czerwca br. w Kołobrzegu. Tam będą bronić tytułu Mistrza Polski zdobytego              w ubiegłym roku. Gratulujemy!


13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Bronisława Dąbek  zamieszkała przy ul. T. Michałka; śp. Wojciech Goździewski zamieszkały przy ul. Podleśnej. Za naszych zmarłych odmówmy: Dobry Jezu a nasz Panie…  


14. Życzymy wszystkim owocnej duchowej pracy nad własnym uświęceniem. Niech nas wspomaga
w tym zadaniu Matka Boża Pocieszenia oraz Święty Józef Jej Przeczysty Oblubieniec.