V Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023 r.

 

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Po każdej Eucharystii obrzęd błogosławieństwa chleba, wody i soli. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00. Kazania głosi ks. Waldemar Dziedzina ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Przy wyjściu bocznym można nabyć rękodzieła przywiezione przez niego z Afryki,               m. in. obrazy, figurki, różańce oraz kalendarze misyjne.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

– w poniedziałek – wspomnienie św.  Męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy;

 

– w wtorek – wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy;

 

– w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej, o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.

 

– w czwartek – o 17.30 Nabożeństwo do Świętego Józefa

 

– w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; 

 

– w sobotę – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXXI  Światowy Dzień Chorego. W naszym Sanktuarium o 11.30 modlitwa różańcowa w intencji chorych,  o 12.00 Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdskim. Aby przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, dlatego przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. O. Paweł  zaprasza na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 7 w piątek o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

5. O. Rufin zaprasza na katechezy przedślubne wyjątkowo w piątek 17 lutego o 18.00 w Domu Pielgrzyma. 

 

6. Spotkanie FZŚ  w czwartek, 9 lutego o 18.45 w FOK-u. 

 

7. Walne spotkanie członków Akcji Katolickiej w poniedziałek, 13 lutego o 18.45 w klasztorze.  

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.     

 

9. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

10. Trwa konserwacja ołtarza św. Józefa oraz ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel i pomoc w realizacji prac.

 

11. Dziś o 17.00 w FOK-u Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”. W programie muzyka folkowa we współczesnej aranżacji oraz tańce narodowe.

 

12. W dniach: 1-14 marca br. zapraszamy na kolejny Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” Leżajsk 2023. Gośćmi tegorocznej edycji będą m. in: Piotr Cugowski, Marcin Daniec, o. Adam Szustak OP, Stanisława Celińska, Robert Mazurek, Rafał Mroczek, Jacek Magiera, Ida Nowakowska, Tadeusz Chudecki, czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych. Bilety można nabyć w kawiarni Fok Café. 

 

13. Do 12 lutego br. zapraszamy do oglądania naszej szopki bożonarodzeniowej.

 

14. Wszystkim  Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom  naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy radosnego przeżywania Niedzieli. Niech towarzyszy nam Boże Błogosławieństwo, opieka Matki Bożej Leżajskiej i Świętego Józefa.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku