VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY –  ROK „A”- 14.05.2023 r.

 

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej; o 20.30 różaniec i apel maryjny w kaplicy Matki Bożej. Podczas Mszy Świętej o 11.00 I Komunia Święta dzieci klas III. Obejmijmy je naszą modlitwą. Dzieci będą przeżywać Biały Tydzień gromadząc się każdego dnia na nabożeństwie majowym i na Mszy świętej wieczornej.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;

– w wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i Męczennika, Patrona Polski, w tym dniu przypada VI tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

– w środę – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;

– we czwartek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika; 

– w  piątek – podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

– w  sobotę – Święto św. Bernardyna ze Sienny, prezbitera;

– w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o 11.00 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej dzieci klas IV.

– również za tydzień w naszej bazylice odbędzie się XX Przegląd Pieśni Maryjnej. Oficjalne otwarcie podczas Mszy świętej o 11.00. Pierwsza część Przeglądu od 12.00 do 13.00, druga od 14.00 do 15.30, a trzecia od 16.30 do 17.30. 

 

3. Nabożeństwa Majowe w naszej bazylice codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie, szczególnie dzieci, młodzież i wszystkich, którzy autentycznie kochają Maryję.

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

6. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

7. W zakrystii można nabyć dwie książki o bohaterskiej Rodzinie Wiktorii i Józefa Ulmów zatytułowane:  „Markowskie bociany” oraz „Boso do Nieba”.

 

8. Urząd Miejski w Leżajsku informuje o dodatkowym naborze na sprzedaż węgla w dniach 15 maja – 30 czerwca br. Wnioski przyjmowane będą  w Biurze Ochrony Środowiska (pokój nr 6) Urzędu Miejskiego,   w godzinach od 7.30 do 15.30. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu.  

 

9. Zapraszamy w tym tygodniu do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: dzisiaj o 19.00 koncert Ani Świątczak z zespołem; we wtorek o 19.00 spektakl kabaretowy Joanny Kołaczkowskiej; w środę o 19.00 koncert zespołu Raz dwa trzy; w przyszła niedzielę o 19.00 koncert Piotra Cugowskiego. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Władysław Marzędziak zamieszkały przy ul. ks. J. Popiełuszki oraz  śp. Halina Trzcińska zamieszkała przy ul. Wyspiańskiego. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

11. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Józefa. Natomiast Dzieciom Pierwszokomunijnym życzymy, by Jezus napełniał Ich serca swoim Boskim pokojem, ufnością

i radością wiary.

  

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku