VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA –  ROK „C”- 22.05.2022 r.

 

 

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Po Mszy Św. o 8.00 Dróżki Matki Bożej na Kalwarii Leżajskiej, a po Mszy Św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej. O 20.30 różaniec i apel maryjny w kaplicy Matki Bożej.

 

2. W dzisiejszą Niedzielę w naszej bazylice odbywa się XIX Przegląd Pieśni Maryjnej. Oficjalne otwarcie podczas Mszy Świętej o 11.00. Pierwsza część Przeglądu od 12.00-13.00, druga od 14.00-15.30, a trzecia od 16.30 do 17.30.

 

3. Dzisiaj przed bazyliką, młodzież ze Stowarzyszenia Czynimy Radość Pomagając prowadzi kwestę na remont i wyposażenie domów dziecka w Nienadowej i w Starej Wsi.

 

4. Nabożeństwa Majowe w naszej bazylice codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie. Dziś o 17.15 będziemy mogli posłuchać pieśni maryjnych, granych z balkonu od strony ołtarza polowego, przez uczniów Szkoły Muzycznej w Leżajsku.

 

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu;

 

– w wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w tym dniu przypada VII tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

 

– w czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera; 

 

–  w  przyszłą Niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

6. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

7. O. Hipolit zaprasza we wtorek, 24 maja, o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

8. W najbliższy wtorek, 24 maja, w kaplicy Domu Pielgrzyma o 16.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI. Natomiast spotkanie dla uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania we czwartek, 26 maja, o 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

9. W sobotę, 28 maja, w Kościele Farnym, Mszą św. o 18.00 rozpoczną się uroczystości związane z 79. rocznicą Pacyfikacji Leżajska. Po Mszy nastąpi przemarsz pod pomnik poległych przy ulicy 28 Maja, a następnie jego poświęcenie, modlitwa za zmarłych, apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i kwiatów. Uroczystości odbędą się z udziałem Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa i kompanii honorowej 21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej z Jarosławia wchodzącej w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

11. Rozpoczął się II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice, a w czerwcu rozpoczniemy konserwację ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji prac.

 

12. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki  z sanktuarium.

 

13. Zapraszamy na kurs przedmałżeński w dniach 28-29 maja, natomiast kolejny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się we wrześniu.

 

14. W naszym Domu Pielgrzyma dostępna jest pomoc psychologa chrześcijańskiego. Na pierwszą, bezpłatną wizytę można umówić się na stronie internetowej o adresie ATENCJA.online.

  

15. W sobotę, 11 czerwca, FZŚ organizuje pielgrzymkę do Dukli z racji 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II i kanonizacji św. Jana Z Dukli. Wyjazd sprzed Domu Pielgrzyma o 7.30, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i u s. Doroty.

 

16. Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów na uroczyste obchody 110-lecia szkoły, które odbędą się w dniach 17-19 czerwca br. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie internetowej szkoły.

 

17. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:

– 30 maja – CIRCUS SHOW, widowisko dla dzieci; 3 czerwca – koncert zespołu folkowego „TOŁHAJE”,

– 14 czerwca – koncert legendarnego zespołu „KOMBI” w ramach muzycznego lata w FOK.

Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych, a bilety wstępu na każde z tych wydarzeń można nabyć codziennie w Fok Café w godzinach 16.00-19.00. 

 

18. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy mogli dzielić się nią z innymi.