Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – ROK „B”- 12.05.2024 r.

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o 8.00 zapraszamy na Dróżki Matki Bożej, o 20.30 różaniec i apel maryjny w kaplicy Matki Bożej. Podczas Mszy Świętej o 11.00

 

I Komunia Święta dzieci klas III. Obejmijmy je naszą modlitwą. Dzieci będą przeżywać Biały Tydzień gromadząc się każdego dnia na nabożeństwie majowym o 17.30 i na Mszy świętej wieczornej.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej; po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Fatimskie;

– we wtorek – Święto św. Macieja, Apostoła, w tym dniu przypada V tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

– w środę – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;

– we czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i Męczennika, Patrona Polski;

– w piątek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika; 

– w sobotę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika; rozpoczęcie Odpustu Zesłania Ducha Świętego Eucharystią o 18.00, a po niej Adoracja i modlitwa o wylanie Darów Ducha Św. do 21.00.

– w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Sumie odpustowej o 11.00, w czasie której będziemy szczególnie modlić się w intencji leśników Nadleśnictwa Leżajsk, będzie przewodniczył J. E. ks. bp Krzysztof Chudzio. Kaznodzieją odpustowym w będzie o. Anicet Gruszczyński z Łodzi.

 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

4. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami. Korzystając z gastronomii, nabywając dewocjonalia wspieracie rozwój naszego sanktuarium.

 

5. Trwa konserwacja i wymiana okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

6. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 8-9 czerwca. Zapisy drogą mailową na adres: fok.lezajsk@interia.eu.

 

7. Przypominamy, że działa punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Konsultacje odbywają się w każdą niedzielę w godzinach: 10.00-12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju nr 144.

 

8. W zakrystii jest do nabycia album pt.: „Tym żyjemy – Beatyfikacja Rodziny Ulmów” rozprowadzany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Cena: 100 złotych. Album to „cegiełka” na budowę Centrum Pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów w Markowej.

 

9. Franciszkański Ośrodek Kultury działający przy naszym Sanktuarium wraz z Nadleśnictwem Leżajsk zaprasza w sobotę, 18 maja, od 14.00 na Leśną Majówkę, czyli piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Spotkanie zakończy koncert Rafała Brzozowskiego o 19.00.

 

10. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli

i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Józefa. Natomiast Dzieciom Pierwszokomunijnym życzymy, by Jezus napełniał Ich serca swoim Boskim pokojem, ufnością

i radością wiary.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku