VI Niedziela Wielkanocna

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK „B”- 05.05.2024 r.

 

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Podczas Mszy Świętej o 11.00 Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV. Obejmijmy je naszą modlitwą. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – święto Świętych Filipa i Jakuba;

 

– we wtorek – Uroczystość Odpustowa NMP Leżajskiej, Matki Bożej Pocieszenia, kaznodzieją będzie o. Faustyn Kuśnierz z Kalwarii Zebrzydowskiej. Msze święte jak w każdą Niedzielę.

 

– z okazji Dnia Powiatu i ustanowienia Matki Bożej Leżajskiej Patronką Powiatu Leżajskiego Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. abp Adam Szal Metropolita Przemyski;

 

– o 17.30 nabożeństwo majowe połączone z uroczystą procesją z feretronem Matki Bożej Leżajskiej po ogrodach klasztornych.

 

– w tym dniu przypada VI tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy – nabożeństwo nowennowe po Mszy św. o 11.00;

 

– w środę – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. 

     W tym dniu swoje Imieniny obchodzi nasz Jubilat, były kustosz naszego Sanktuarium, o. Stanisław Komornik, którego polecamy modlitewnej pamięci. Msza św. imieninowa o 7.00. Natomiast o 18.00 Msza św. w intencji Rodziny Szkaplerznej, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

– w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy św. o 8.00 zapraszamy               na Dróżki Matki Bożej, a o 11.00 przeżywać będziemy I Komunię Świętą dzieci klas III. 

 

3. Nabożeństwa Majowe w naszej bazylice codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie, szczególnie dzieci, młodzież i wszystkich, którzy autentycznie kochają Maryję.

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami. Korzystając z gastronomii, nabywając dewocjonalia wspieracie rozwój naszego sanktuarium.

7. Trwa konserwacja i wymiana okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

8. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o 18.45.

 

9. W sobotę 11 maja br. odbędzie się pielgrzymka do Strachociny. Wyjazd o 7.00 z parkingu przy Domu Pielgrzyma. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

 

10. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 8-9 czerwca. Zapisy drogą mailową na adres: fok.lezajsk@interia.eu.

 

11. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium: 

 

– dzisiaj o 18.00 Powiatowy Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji,

 

– w sobotę, 18 maja, wraz z Nadleśnictwem Leżajsk, zapraszamy na Leśną Majówkę, czyli piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci. Spotkanie zakończy koncert Rafała Brzozowskiego.

 

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Kurlej zamieszkała przy ul. Mickiewicza, śp. Teresa Kociołek zamieszkała przy ul. Orzeszkowej, śp. Andrzej Goździewski zamieszkały przy  ul. Podleśnej i śp. Mateusz Jednac zamieszkały w Hucisku. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku