VI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C” 


1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Zwykłą.  Witamy o. Ezechiela Lasotę z naszego klasztoru w Skępem, który głosi kazania i po Mszach Świętych zbiera ofiary do puszek na remont dachu kościoła uszkodzonego wskutek wichury.


2.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:


 w poniedziałek – święto Świętych Cyryla i Metodego, biskupów, patronów Europy oraz Dzień Modlitwy za Narody Słowiańskie. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi nasz współbrat br. Metody Duda, który pełni obowiązki furtiana. W intencji Solenizanta będzie sprawowana Msza Święta o 7.00. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.


– w wtorek – wspomnienie św. Klaudiusza la Colombiere, prezbitera. Jest to dzień   Imienin o. Klaudiusza Barana – Definitora Prowincji, Kustosza Sanktuarium, gwardiana  i proboszcza. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Solenizanta o 18.00. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.  Solenizantom br. Metodemu i o. Klaudiuszowi życzymy wielu łask Bożych, sił i mocy Ducha Świętego w realizowaniu powołania. Niech NMP Matka Pocieszenia i jej Przeczysty Oblubieniec Święty Józef mają Ich w swojej opiece.


– O. Hipolit zaprasza we wtorek o 19.00 na spotkanie modlitewne do kaplicy Domu Pielgrzyma, w programie: słuchanie Słowa Bożego, wspólne uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.


– w środę –   o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;


– w czwartek  o 17.30 Nabożeństwo do Świętego Józefa


3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy na Rekolekcje ze św. Franciszkiem  w dniach: 18 – 20 lutego br. w Leżajsku. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanieoraz na stronie powolanie.bernardyni.pl


4. Starosta Leżajski serdecznie zaprasza na Koncert w wykonaniu Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO oraz Grupy Wokalnej „Meritum” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku, który odbędzie się w niedzielę 20 lutego o 17.00 w FOK-u.

5. Akcja Katolicka informuje, że w poniedziałek, 21 lutego rozpocznie się zbiórka makulatury na budowę studni w Kamerunie. Kontener będzie umieszczony na parkingu przy Domu Pielgrzyma.


6. Najbliższy kurs przedmałżeński planowany jest w dniach 5-6 marca br.  


7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci


8. W dniach: 10-24 marca br. zapraszamy na VII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją”. Będzie to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. Zaproszeni są wspaniali goście, m.in.: Paweł Domagała, Muniek Staszczyk, Cezary Żak, Karol Okrasa, Tomasz Rożek, Adam Bujak, Kard. Muller, Magdalena Wolińska-Riedi. Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościach. Bilety wstępu do nabycia w Fok Café codziennie                        w godz. 16.00 – 19.00.


9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Markowski zamieszkały przy ul. T. Michałka, śp. Józef Piechota zamieszkały przy ul. Armii Krajowej.  Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…..


11. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej – Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy dobrej niedzieli i opieki Bożej na nowy tydzień. Prosimy o przekazanie pozdrowień i zapewnienia o pamięci w modlitwie ludziom chorym i starszym. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.