VII Niedziela Zwykła

                                                                                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                                                                             VII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C” 


 1. Przeżywamy dzisiaj VII Niedzielę Zwykłą.  
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w wtorek – święto Św. Piotra Apostoła; po Mszy Świętej wieczornej spotkanieStraży Honorowej NSPJ;

– w środę –   wspomnienie  Św. Polikarpa, biskupa i męczennika; o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; 

– w czwartek  o 17.30 Nabożeństwo do Świętego Józefa

– w przyszłą Niedzielę –  Dwie siostry z FZŚ złożą wieczystą profesje na Mszy Świętej o godz.11.00

 1. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl
 2. (Włącznie do 15.30) Starosta Leżajski serdecznie zaprasza na Koncert w wykonaniu Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO oraz Grupy Wokalnej „Meritum”działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 20 lutego o 17.00 w FOK-u.
 3. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku poszukuje osoby chętnedo pełnienia funkcji zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki. W pełnieniu funkcji, rodzice zastępczy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, doradztwo oraz pomoc, w tym materialną. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku.Więcej informacji na plakatach w gablocie parafialnej.  
 4. Akcja Katolicka informuje, że w poniedziałek, 21 lutego rozpocznie się zbiórka makulaturyna budowę studni w Kamerunie. Kontener będzie umieszczony na parkingu przy Domu Pielgrzyma.
 5. Najbliższy kurs przedmałżeński planowany jest w dniach 5-6 marca br.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci
 7. W dniach: 10-24 marca br. zapraszamy na VII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej„Odkryj życie z pasją”. Będzie to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. Zaproszeni są wspaniali goście, m.in.: Paweł Domagała, Muniek Staszczyk, Cezary Żak, Karol Okrasa, Tomasz Rożek, Adam Bujak, Kard. Muller, Magdalena Wolińska-Riedi. Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościach. Bilety wstępu do nabycia w Fok Café codziennie  
  w godz. 16.00 – 19.00.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wiecznościśp. Wanda Czerwonka zamieszkała przy
  ul. Opalińskiego, śp. Bronisław Dec zamieszkały w Maleniskach.  Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…..
 9. Wszystkim Solenizantom – Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętego Józefa Jej Przeczystego Oblubieńca. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.