Wniebowstąpienie Pańskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII  NIEDZIELA WIELKANOCY – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO –  ROK „A”- 21.05.2023 r.

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rocznica ingresu abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Po Mszy Św. o 8.00 Droga Krzyżowa, a po Mszy Św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 Nabożeństwo Majowe, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Podczas Mszy Świętej o 11.00 Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV.

 

2. Dzisiaj w naszej bazylice odbywa się XX Przegląd Pieśni Maryjnej. Oficjalne otwarcie podczas Mszy Świętej o 11.00. Pierwsza część Przeglądu: 12.00-13.00, druga: 14.00-15.30, a trzecia: 16.30-17.30.

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– we wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu, w tym dniu przypada VII tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;

– w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

– w piątek  – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera, Dzień Matki; 

– w sobotę – Rozpoczęcie Odpustu Zesłania Ducha Świętego Eucharystią o 18.00, a po niej Adoracja                      i modlitwa o Dary Ducha Św. do 21.00.

– w  przyszłą Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Sumie odpustowej o 11.00 będzie przewodniczył nasz Minister Prowincjalny o. Egidiusz Włodarczyk. Kaznodzieją odpustowym w będzie o. Faustyn Kuśnierz z Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

4. Nabożeństwa Majowe w naszej bazylice codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie, połączonej w tym tygodniu z Nowenną do Ducha Świętego.

 

5. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

7. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

8. W zakrystii można nabyć dwie książki o bohaterskiej Rodzinie Wiktorii i Józefa Ulmów zatytułowane:  „Markowskie bociany” oraz „Boso do Nieba”.

 

9. O. Hipolit zaprasza we wtorek, 23 maja, o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne,

w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem

o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

10. W niedzielę, 28 maja, przypada 80. rocznica pacyfikacji Leżajska. Główne uroczystości rozpoczną się o 11.30 Mszą św. w Kościele farnym pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika. Po Mszy nastąpi przemarsz pod pomnik poległych przy ulicy 28 Maja, a następnie modlitwa za zmarłych, apel pamięci i salwa honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek.

W uroczystościach weźmie udział Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa i kompania honorowa 21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej z Jarosławia, Jednostka Strzelecka 2035 Leżajsk oraz harcerze Hufca Leżajsk.

O 17.00 zapraszamy na leżajski Rynek, gdzie rozpocznie się koncert „Tobie Polsko” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach XX Pułku Ułanów z Wierzawic.

Dwa dni wcześniej, 26 maja – w piątek – o 16.00 w Bibliotece Publicznej przy ulicy Jarosławskiej odbędzie się, przygotowana przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, prelekcja dla mieszkańców poświęcona wydarzeniom sprzed 80 lat.

 

11. Zapraszamy w tym tygodniu do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: dzisiaj o 19.00 koncert Piotra Cugowskiego, w czwartek o 19.00 spektakl kabaretowy „Kłamstewka”, w piątek o 19.00 koncert plenerowy zespołu Arka Noego, w sobotę od 13.00 do 19.00 leśna majówka, czyli piknik rodzinny                      z mnóstwem atrakcji szczególnie dla dzieci. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. s. Barbara Anna Szewczyk ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Serca NMP oraz  śp. Kazimierz Banach  zamieszkały przy ul. Siedlanka i śp. Stanisław Klocek  zamieszkały przy ul. Podleśnej . Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

13.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz inne rodzinne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Jej Oblubieńca  Świętego Józefa.

 

  

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

 

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku