X Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 11.06.2023 r.

 

1. Dziś X Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 nabożeństwo do NSPJ z procesją Eucharystyczną, a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. W czasie Oktawy Bożego Ciała, o 17.30 nabożeństwo do NSPJ i Procesja Eucharystyczna. 

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Męczenników, Anastazego Pankiewicza, prezbitera – naszej bernardyńskiej Prowincji i Towarzyszy; o 7.00 Msza św. imieninowa o Tobiasza Strzeleckiego duszpasterza kościołów filialnych w Hucisku i Maleniskach, katechety w ZST w Leżajsku, który imieniny świętuje 13 czerwca. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

 

– we wtorek – Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Antoniego z Padwy. Msze święte jak w niedzielę. Po każdej Eucharystii błogosławieństwo dzieci i poświęcenie lilii. Eucharystii o 18.00, będzie przewodniczył kaznodzieja odpustowy, Opat Cystersów z Wąchocka, o. Eugeniusz Augustyn, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.

 

– w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. W tym dniu przypadają Imieniny o. Rufina Kyca, Magistra Nowicjatu, duszpasterza. Msza Święta Imieninowa o 7.00. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej; 

 

Spotkanie Straży Honorowej NSPJ po Mszy św. wieczornej.

 

– we czwartek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy, a także zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i ziół. W tym dniu nie będzie nabożeństwa do NSPJ o 17.30, lecz będzie ono połączone z procesją do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o 18.00. Trasa procesji przebiegać będzie po Placu Mariackim i ogrodach klasztornych. 

 

Prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy Krzyżu Misyjnym – SS. Kanoniczki, przy FOK-u – Akcję Katolicką, w okolicach bramy wjazdowej – Straż Honorową, Żywy Różaniec i FZŚ, przy ołtarzu polowym – naszych Braci.

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych; o 17.30 nabożeństwo do NSPJ i Procesja Eucharystyczna na Placu Rajskim. O 18.00 o. Idzi Klimek odprawi Mszę Św. prymicyjną.

 

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; w tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Siostry Niepokalanego Serca NMP, pracujące przy tutejszym klasztorze. Dziękujemy Im za posługę i otaczamy pamięcią modlitewną.

 

– w przyszłą Niedzielę kaznodzieją będzie o. Ireneusz Michalik, wikariusz diecezji Batti-ca-loa na Sri Lance. Po Mszy św. można będzie wesprzeć ofiarą do puszki dzieła, które tam prowadzi.

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

6. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac. 

 

7. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium i nowy kalendarz na rok 2024.

 

8. W niedzielę 18 czerwca rozpoczyna się XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Leżajsk 2023. Zapraszamy na inauguracyjny koncert plenerowy, który odbędzie się na Placu Mariackim o godzinie 21.00. Wystąpi Orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W poniedziałek o 19.00 na organach zagra prof. Józef Serafin, a w części kameralnej wystąpi Renata Drozd oraz Krystian Krauz. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

9. Również 18 czerwca odbędzie się gra miejska „Przygoda z tatą”, która obejmować będzie ciekawe i znane miejsca na terenie Leżajska. Finał zorganizowany zostanie przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w ogrodach klasztornych, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo – Przygoda życia”. Zapisy do gry odbywają się poprzez system rejestracji dostępny pod linkiem: https://przygoda.advhost.pl/. Zapraszamy do udziału ojców z dziećmi. W najbliższy poniedziałek o 9.30 w FOK-u odbędzie się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie. Udział w niej wezmą: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, prezes stowarzyszenia Zrzeszenia Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk Marek Krauz oraz kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia o. Klaudiusz Baran.

 

10. Zapraszamy w tym tygodniu do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: w poniedziałek o 19.00 koncert Leszka Możdżera, w środę o 19.00 koncert Janusza Radka, w piątek o. 19.00 koncert Krzysztofa Napiórkowskiego. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych FOK-u.

 

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi, św. Józefa i obfitości darów Bożych w codziennym życiu. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny oraz inne rodzinne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

    Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku