XI Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B” – 16.06.2024 r.

 

1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o 8.00 Dróżki Pana Jezusa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.     

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;  

 

– w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, o 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można nabyć m. in. nowy kalendarz na rok 2025. Korzystając z gastronomii, nabywając dewocjonalia wspieracie rozwój naszego sanktuarium.

6. Trwa konserwacja i wymiana okien w bazylice, przygotowujemy się także do II etapu konserwacji ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

7. Przypominamy, że działa punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Konsultacje odbywają się w każdą niedzielę w godzinach: 10.00-12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju nr 144.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  

 

9. W zakrystii jest do nabycia album pt.: Tym żyjemy – Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Cena: 100 zł. Album to „cegiełka” na budowę Centrum Pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów w Markowej. 

 

10. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na leczenie Emilki Wilusz, która choruje na rzadką chorobę krwi – HEMOCHROMATOZĘ.

 

11. O. Hipolit zaprasza we wtorek, 18 czerwca, o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

12. Starosta Leżajski oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej zapraszają na powiatowy koncert z okazji rozpoczęcia lata. Koncert odbędzie się 23 czerwca o 19.00 na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej. Utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego wykona Powiatowa Orkiestra Divertimento pod batutą Rafała Czarnackiego, we współpracy z wokalistkami działającej w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku Grupy Wokalnej „Meritum”.

 

13. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XXXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Leżajsk 2024. Zapraszamy na inauguracyjny koncert plenerowy, który odbędzie się na Placu Mariackim o godz. 21.00. Wystąpi Chopin University Big Band. W poniedziałek o 19.00 koncert „Sacrum po góralsku”. Wystąpią: Marek Stefański – organy, Piotr Cyrwus – aktor i Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Wstęp wolny. Zapraszamy.  

 

14. Franciszkański Ośrodek Kultury działający przy naszym Sanktuarium organizuje w dniach 22-26 lipca półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat. Szczegóły w mediach społecznościowych FOK-u.

 

15. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i  Świętego Józefa Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

  

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku