XI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 18.06.2023 r.

 

1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o 8.00 Dróżki Pana Jezusa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 nabożeństwo do NSPJ, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Kaznodzieją w dniu dzisiejszym jest o. Ireneusz Michalik, wikariusz diecezji Batti-ca-loa  na Sri Lance. Po Mszy św. można będzie wesprzeć ofiarą do puszki dzieła, które są tam prowadzone.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.     

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; o 9.30 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Leżajsku;

 

– w piątek – o 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego

 

– w przyszłą Niedzielę swoje Imieniny Zakonne obchodzi nasz współbrat br. Maksym Zemanek – zakrystian. Msza Święta Imieninowa o 9.30. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej;   

 

4. Decyzją Zarządu Prowincji do posługi w naszym Sanktuarium zostali skierowani nowi Współbracia: o. Gracjan Kubica, o. Antoni Prosowicz, o. Jan Szpila, o. Zenobiusz Żak i o. Sebastian Feret; naszą wspólnotę opuszczają: o. Leszek Walkiewicz, o. Efrem Obruśnik, o. Zdzisław Makowiecki, o. Kolumban Syty i o. Bartymeusz Kędzior. Dziękujemy za posługę i troskę o to miejsce i życzymy potrzebnych łask do pełnienia nowych obowiązków wyznaczonych przez Zarząd Prowincji. Msza święta dziękczynna za posługę odchodzących ojców w środę o 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium i nowy kalendarz na rok 2024.

 

7. Dzisiaj w odbędzie się gra miejska „Przygoda z tatą”. Start o godz. 12.00 na leżajskim Rynku. Gra obejmować będzie ciekawe i znane miejsca na terenie miasta. Finał będzie miał miejsce w ogrodach klasztornych przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury, gdzie o 14.30 rozpocznie się piknik rodzinny z licznymi stoiskami edukacyjnymi, bezpłatną degustacją potraw kół gospodyń wiejskich i darmowymi zjeżdżalniami dla dzieci. Podsumowaniem pikniku będzie występ Katarzyny Łaski, znanej z piosenki „Mam tę moc”. Wojewoda Podkarpacki powierzył realizację zadania Stowarzyszeniu „Zrzeszenie Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk” z siedzibą w Giedlarowej. Zapraszamy! 

 

8.  W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Leżajsk 2023. Zapraszamy na inauguracyjny koncert plenerowy, który odbędzie się na Placu Mariackim o godzinie 21.00. Wystąpi Orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W poniedziałek o 19.00 na organach zagra prof. Józef Serafin, a w części kameralnej wystąpi Renata Drozd oraz Krystian Krauz. Wstęp wolny. Zapraszamy. 9. Walne zebranie członków Akcji Katolickiej w poniedziałek o 18.45.

 

10. O. Hipolit zaprasza we wtorek, 20 czerwca, o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

11. We czwartek, 22 czerwca, o 18.00 w kościele w Sieniawie odbędzie się koncert „Szukam Was”. Wystąpią Mateusz Ziółko, Karolina Leszko i Marcin Jajkiewicz. Wstęp wolny.  

 

12. Po wcześniejszych wygranych w etapach dekanalnym i archiprezbiterialnym wczoraj w Dukli nasi Lektorzy Młodsi zajęli III miejsce w Finale Archidiecezjalnego Turnieju piłki nożnej. Gratulujemy!

 

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Waldemar Szpila zamieszkały przy ul. Przemysłowej. Śp. Waldemara i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

 

14. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

    Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku