XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 25.06.2023 r.

 

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą.  Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa a  po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej,  a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta. Rodziców prosimy, by przypominali dzieciom o praktykach religijnych w tym czasie. Swoje Imieniny Zakonne obchodzi nasz współbrat br. Maksym Zemanek – zakrystian. Msza Święta Imieninowa o 9.30. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej;   

 

2. W kalendarzu liturgicznym nowego tygodnia przypada:

 

– w środę – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika;

 

– we czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte jak w Niedzielę. W tym dniu przypadają Imieniny o. Pawła Nycko, katechety w ZST, duszpasterza. Msza Święta Imieninowa o 11.00. Jest to także dzień imienin Pana Pawła Palucha organisty. Solenizantów polecamy Waszej pamięci modlitewnej;

 

– w  piątek – zakończenie   nabożeństw  czerwcowych, które odprawiamy o 17.30;

 

– w pierwszą sobotę – Msze święte o Niepokalanym Sercu NMP z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej. 

 

– w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 11.00.

 

3. Starostwo Powiatowe w Leżajsku wystąpiło z prośbą za pośrednictwem ks. Abpa Metropolity do Stolicy Apostolskiej by Matka Boża Leżajska została Patronką Powiatu Leżajskiego. Do tego jest potrzebna opinia wiernych z tego terenu. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy Świętej w zakrystii będzie można złożyć swój podpis pod tą petycją.   

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego – wydanie wakacyjnie dla dzieci.    

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium i nowy kalendarz na rok 2024.  

 

7.  Poczta Polska wydała bloczek ze znaczkiem Organy Leżajskie oraz okolicznościową kopertę. Są one do nabycia w naszym sklepie z dewocjonaliami. 

 

8. W ubiegłą Niedzielę o. Ireneusz Michalik, wikariusz diecezji Batti-ca-loa  na Sri Lance zebrał 41.075 złotych 132 euro i 31 dolarów. Zebrane ofiary zapewnią utrzymanie 25 przedszkoli na pół roku.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.  

 

9. Trwają zapisy na 43. Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich parafian do pielgrzymowania z grupą bł. Marii Ledóchowskiej z Leżajska w dniach od 5-15.07. Zapisów można dokonać drogą elektroniczną, bądź bezpośrednio u przewodnika grupy ks. Łukasza Dziedzica. Informacje dotyczące zapisów na plakatach. Dziś (25.06.2023) także o godzinie 18:45 w Leżajskiej Farze odbędzie się spotkanie organizacyjne.   

 

10. Trwa XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro 

 

– 26 czerwca (poniedziałek) na organach zagra Jan Mroczek, a w części kameralnej wystąpi Wojciech Waleczek. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

11. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stanisława Herdyna  zamieszkała przy ul. Słonecznej. Śp. Stanisławę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

 

12,Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej – Matki Pocieszenia i Świętego Józefa. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy, umocnienia sił fizycznych, a przede wszystkim pogłębienia relacji z Bogiem.

 

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

    Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku