XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 02.07.2023 r.

 

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Ofiary zebrane dziś na tacę w Archidiecezji Przemyskiej zostaną przeznaczone na cele organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnej rodziny Ulmów.

 

Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, po sumie zamiana Tajemnic różańcowych, o 17.30 nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa (na które zapraszamy w każdą niedzielę lipca), a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

· w poniedziałek – święto św. Tomasza, Apostoła;

 

· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

· w pierwszy czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

· w pierwszy piątek – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii);

 

· w sobotę – święto św. Jana z Dukli, prezbitera, Patrona Prowincji i Archidiecezji  Przemyskiej;

 

· w przyszłą Niedzielę Odpust ku czci św. Jana z Dukli w kościele filialnym w Hucisku. Suma odpustowa o 11.30.

 

– w przyszłą niedzielę gościć będziemy z kazaniami o. Teofila Czarniaka, eksprowincjała, byłego misjonarza w Afryce i nowo mianowanego dyrektora Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego Mutima.

 

3. Starostwo Powiatowe w Leżajsku wystąpiło za pośrednictwem Ks. Abpa Metropolity do Stolicy Apostolskiej z prośbą, by Matka Boża Leżajska została oficjalnie uznana Patronką Powiatu Leżajskiego. Potrzebna jest opinia wiernych w tej kwestii. Dlatego dzisiaj po Mszy Świętej w zakrystii można złożyć swój podpis pod tą petycją.

 

4. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego – wydanie wakacyjnie dla dzieci oraz czasopisma Trwajcie w Miłości.

 

6. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

7. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium, m. in. nowy kalendarz na rok 2024 oraz wydany przez  Pocztę Polską bloczek ze znaczkiem Organy Leżajskie i okolicznościową kopertę.

 

8.  Trwa XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro na organach zagra Wacław Golonka, a w części kameralnej wystąpi Tansman Trio. Rozpoczęcie koncertu o 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  śp.  Eugeniusz Szady   zamieszkały  przy ul. T. Michałka. Za zmarłego Eugeniusza i naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

10. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy, by czas wypoczynku posłużył do umocnienia sił duchowych i fizycznych. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale we Mszy świętej w niedzielę. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium. Zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

      

 

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

    Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku