XIII Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B” – 30.06.2024 r.

 

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą.  Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 ostatnie nabożeństwo do NSPJ, a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

· w środę – święto św. Tomasza, Apostoła, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

– w pierwszy czwartek – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową,  o 17.30 nabożeństwo ku czci  św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

· w pierwszy piątek – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych od 8.00 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii);

 

– w pierwszą sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Msze święte z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej.  

 

– w przyszłą niedzielę – Odpust ku czci św. Jana z Dukli w kościele filialnym w Hucisku. Suma odpustowa o 11.30. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 11.00.

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

4. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można nabyć m. in. nowy kalendarz na rok 2025. Korzystając z gastronomii, nabywając dewocjonalia wspieracie rozwój naszego sanktuarium.

 

5. Trwa konserwacja i wymiana okien w bazylice, przygotowujemy się także do II etapu konserwacji ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

6. Przypominamy, że działa punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Konsultacje odbywają się w każdą niedzielę w godzinach: 10.00-12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju nr 144.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny i Historia Kościoła.

 

8. W zakrystii jest do nabycia album pt.: Tym żyjemy – Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Cena: 100 zł. Album to „cegiełka” na budowę Centrum Pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów w Markowej. 

9. Spotkanie Straży Honorowej we wtorek, 2 lipca po Mszy św. wieczornej.

 

10. W niedzielę 7 lipca odbędzie się zbiórka do puszek dla 8-letniej Klary Kukułki, która choruje na mukowiscydozę i leczy się nierefundowanym lekiem już prawie 2 lata. Oryginalne leki są bardzo drogie (ok. 80 000 zł miesięcznie), istnieje również tańszy lek argentyński, którego cena jest dużo niższa, ale i tak jest bardzo duża, bo w tym momencie wynosi ponad 25 000 zł miesięcznie. Terapia oryginalnymi lekami nie jest refundowana w Polsce dla dzieci poniżej 12 roku życia. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie tej zbiórki.

 

11. Trwa XXXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. W poniedziałek na organach zagra Józef Serafin, a w części kameralnej „Flutissima Harp” – Sylwia Kubiak-Dobrowolska i Urszula Nowakowska. Rozpoczęcie koncertu o 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

12. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 18:00 w Farze, odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe grupy bł. Marii Ledóchowskiej. Zapisy na pielgrzymkę droga telefoniczną (numer na plakacie) lub na spotkaniu. 

 

13. Jest organizowana piesza pielgrzymka z Sarzyny do Kalwarii Pacławskiej w dniach 9-14 sierpnia. Chętne osoby mogą się zapisać w zakrystii.

 

14. Radio FARA organizuje duchowe pielgrzymowanie i Sztafetę Różańcową w intencji Archidiecezji podczas trwania Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegółowe informacje podawane są na antenie Radia FARA i na stronie radiofara.pl.

 

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Śliwińska  zamieszkała przy

ul. Konopnickiej, śp. Milena Lewandowska zamieszkała przy ul. Słonecznej.  Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek.      

 

16. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy, by czas wypoczynku posłużył do umocnienia sił duchowych i fizycznych. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale we Mszy świętej w niedzielę. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, życzliwość, ofiarność i troskę o rozwój naszego sanktuarium. Zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

 o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku