XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA –  ROK „C”- 26.06.2022 r.

 

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą.  Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa a  po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej,  a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta. Rodziców prosimy, by przypominali dzieciom o praktykach religijnych w tym czasie. 

 

2. W kalendarzu liturgicznym nowego tygodnia przypada:

 

– w wtorek – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika;

 

– w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte jak w Niedzielę. W tym dniu przypadają Imieniny o. Pawła Nycko Neoprezbitera, katechety w ZST, duszpasterza. Msza Święta Imieninowa  o 8.00. Jest to także dzień imienin Pana Pawła Palucha organisty. Solenizantów polecamy Waszej pamięci modlitewnej;

 

– w  czwartek – zakończenie   nabożeństw  czerwcowych, które odprawiamy o 17.30;

 

– w pierwszy piątek  Msze święte  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o godz. 7.00   i 18.00.  Odwiedziny chorych od godz. 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii);

 

– w pierwszą sobotę Msze święte  o Niepokalanym Sercu Maryi z Adoracją o godz. 7.00 i 18.00;

 

– w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 11.00.

 

3. Od 11 do 14 lipca odbędą się w Kalwarii Zebrzydowskiej rekolekcje dla kandydatów do Zakonu. Zachęcamy młodych mężczyzn, którzy odczuwają głos powołania, do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na stronie: powolanie.bernardyni.pl

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz specjalnego numeru Wakacyjnego Gościa Niedzielnego dla Dzieci.

 

5. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

6. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki  z sanktuarium.  

 

7. Trwa XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro – 27 czerwca (poniedziałek) na organach zagra prof. Bogdan Narloch, a w części kameralnej wystąpi Krakowskie Trio Stroikowe. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

8. Franciszkański Ośrodek Kultury w okresie wakacji organizuje 3 turnusy, 5-dniowych Półkolonii dla dzieci od 6 roku życia „odkryj życie z pasją. Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych oraz u o. Bartymeusza.

 

9. Nasze Sanktuarium w najbliższym czasie organizuje dwie pielgrzymki: 

 

– w dniach 24-31 sierpnia Pielgrzymkę do Medugorje i na Chorwację. Koszt pielgrzymki to 850 zł plus 300 euro. Na te pielgrzymkę zapraszamy także młodzież. 

 

– w dniach 6-13 października Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt tej pielgrzymki to 2040 zł plus 600 dolarów. Szczegółowy plan oby pielgrzymek można uzyskać w zakrystii. Tam również można się zapisać lub u o. Bartymeusza.

 

10. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej – Matki Pocieszenia i Świętego Józefa. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy, umocnienia sił fizycznych, a przede wszystkim pogłębienia relacji z Bogiem.