XIV Niedziela Zwykła

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B” – 07.07.2024 r.

 

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą i liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Świadectwo ich życia jest przykładem i wzorem do naśladowania. Są nam też ofiarowani jako orędownicy u Pana Boga, abyśmy mogli powierzać im naszą codzienność, nasze nadzieje, radości, potrzeby i zmartwienia. 

 

Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.  Po Mszy św.  o godz. 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.   o godz. 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, po sumie zamiana Tajemnic różańcowych, o godz. 17.30 nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa (na które zapraszany w każdą niedzielę lipca), a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny. Dzisiaj Odpust ku czci św. Jana z Dukli w kościele filialnym w Hucisku. Suma odpustowa o 11.30.

 

Wszystkim osobom udającym się na wyjazdy urlopowe życzymy bezpiecznej drogi i udanego wypoczynku. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Przypominamy

o odpowiednim stroju w świątyni, tak aby uszanować sakralny charakter tego miejsca.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

·  w poniedziałek  – święto św. Jana z Dukli, prezbitera, Patrona Prowincji i Archidiecezji  Przemyskiej;

 

·  we wtorek – wspomnienie świętych Męczenników: Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;

 

· w środę – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy; o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej.

 

·  we  czwartek – Święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy; o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Św. Józefa Oblubieńca NMP;

 

·  w piątej – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

 

· w  sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; po Mszy świętej o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie;

 

3. Dnia 1 lipca 2024 roku, Ojciec Święty Franciszek mianował pochodzącego z tutejszej parafii ks. prałata dr Kryspina Witolda Dubiela Nuncjuszem Apostolskim w Angoli, a jednocześnie Arcybiskupem tytularnym Vannida (łac. Vannidensis).  Osobę ks. abpa Nominata polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można nabyć m. in. nowy kalendarz na rok 2025. Korzystając z gastronomii, nabywając dewocjonalia wspieracie rozwój naszego sanktuarium.

 

6. Trwa konserwacja i wymiana okien w bazylice, przygotowujemy się także do II etapu konserwacji ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

7. Przypominamy, że działa punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Konsultacje odbywają się w każdą niedzielę w godzinach: 10.00-12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju nr 144.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny i Historia Kościoła.

 

9. W zakrystii jest do nabycia album pt.: Tym żyjemy – Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Cena: 100 zł. Album to „cegiełka” na budowę Centrum Pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów w Markowej. 

 

10. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek dla 8-letniej Klary Kukułki, która choruje na mukowiscydozę i leczy się nierefundowanym lekiem już prawie 2 lata. Oryginalne leki są bardzo drogie (ok. 80 000 zł miesięcznie), istnieje również tańszy lek argentyński, którego cena jest dużo niższa, ale i tak jest bardzo duża, bo w tym momencie wynosi ponad 25 000 zł miesięcznie. Terapia oryginalnymi lekami nie jest refundowana w Polsce dla dzieci poniżej 

12 roku życia. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie tej zbiórki.

 

11. Trwa XXXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. W poniedziałek na organach zagra Roman Perucki, a w części kameralnej Maribazzi Duo zespół w składzie: Paweł Dyyak, Jakub Kołodziejczyk. Rozpoczęcie koncertu o 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

12. Jest organizowana piesza pielgrzymka z Sarzyny do Kalwarii Pacławskiej w dniach 9-14 sierpnia. Chętne osoby mogą się zapisać w zakrystii.

 

13. Radio FARA organizuje duchowe pielgrzymowanie i Sztafetę Różańcową w intencji Archidiecezji podczas trwania Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegółowe informacje podawane są na antenie Radia FARA i na stronie radiofara.pl.

 

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysława Rakszawska  zamieszkała przy ul. Paderewskiego, śp. Kazimierz Stępień zamieszkały przy ul. T. Hollendra.  Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek.      

15. Drogim naszemu sercu parafianom i przyjaciołom naszego Sanktuarium, a także tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamyo naszej modlitwie, polecając Was opiece Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa.

  

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku