XIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 09.07.2023 r.

 

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą.  Po Mszy św.  o godz. 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o godz. 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o godz. 17.30 nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa (na które zapraszany w każdą niedzielę lipca), a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny. Dzisiaj Odpust ku czci św. Jana z Dukli w kościele filialnym w Hucisku. Suma odpustowa o 11.30. Kaznodzieją w dniu dzisiejszym jest  o. Teofil Czarniak, eksprowincjał, były misjonarz w Afryce i nowo mianowany dyrektor  Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego Mutima.

 

Wszystkim osobom udającym się na wyjazdy urlopowe życzymy bezpiecznej drogi i udanego wypoczynku. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Przypominamy o odpowiednim stroju w świątyni, tak aby uszanować sakralny charakter tego miejsca.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

·  w poniedziałek  – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy;

 

·  we wtorek – Święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy;

 

· w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; o godz. 18.00 Msza święta w intencji Rodziny Szkaplerznej; pół godziny przed Mszą, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.  

 

·   we  czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Św. Józefa Oblubieńca NMP; po Mszy świętej o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie;

 

· w  sobotę – święto Św. Bonawentury biskupa i Doktora Kościoła;     

 

·  w przyszłą Niedzielę – po Mszy św. o 8.00 Dróżki prowadzone przez AK; Odpust w kościele filialnym w Maleniskach. Suma o godz. 10.00.

 

3. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego – wydanie wakacyjnie dla dzieci oraz czasopisma Trwajcie w Miłości.

 

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium, m. in. nowy kalendarz na rok 2024 oraz wydany przez  Pocztę Polską bloczek ze znaczkiem Organy Leżajskie i okolicznościową kopertę.

 

7. Muzeum Ziemi Leżajskiej w dniu dzisiejszym serdecznie zaprasza w godzinach 15.00-19.00 dzieci, młodzież, rodziny na III Festiwal Kultury Lasowiackiej. W programie różnorodne warsztaty, jarmarki, degustacje specjałów lasowiackich, konkursy i wiele innych atrakcji.    

 

8. Osoby z terenu Leżajska jaki i spoza, które chciałyby zaopatrzyć się w węgiel na najbliższą zimę już tylko do końca najbliższego tygodnia mogą jeszcze zgłosić się w tej sprawie do Urzędu Miejskiego w Leżajsku- pokój numer 6.

 

9. W przyszłą Niedzielę Wolontariusze po Mszach świętych będą zbierali ofiary na przeszczep wątroby dla 4 letniej Lenki mieszkanki Żołyni, która choruje na nieuleczalną chorobę metaboliczną jaką jest MSUD tzw. Choroba syropu klonowego. Przeszczep odbędzie się w Belgii w Klinice Saint Luc w Brukseli.

 

10. Po przerwie zapraszamy do kawiarni Fok Café, w niedzielę w godzinach od 14.00 do 20.00.  

 

11. Trwa XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro 

– 10 lipca (poniedziałek) z recitalem organowym wystąpi Federica Ianella (Włochy). Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

12. Drogim naszemu sercu parafianom i przyjaciołom naszego Sanktuarium, a także tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy 

o naszej modlitwie, polecając Was opiece Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku