XIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA –  ROK „C”- 07.08.2022 r.

 

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.  Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, po sumie zamiana Tajemnic różańcowych, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

· w poniedziałek – Święto św. O. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;

 

· we wtorek –  święto św. Teresy od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

 

· w środę  –  święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej, o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

· we  czwartek – święto św. Klary, dziewicy, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;   

 

3. W tym tygodniu w naszym Sanktuarium rozpoczyna się Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP:

 

–  w sobotę, 13 sierpnia – o godz. 16.00 z bazyliki przejdziemy do Domku Matki Bożej, gdzie odbędą się Nieszpory, a po nich wyruszy procesja Zaśnięcia NMP;  około 18.00 Msza św. przy Grobku MB pod przewodnictwem J. E. Ks. bp. Ignacego Deca;

 

– w przyszłą Niedzielę, 14 sierpnia – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo dla osób Chorych i w podeszłym wieku, a o godz. 15.30 – Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem na sposób lourdzki. Wieczorem po Mszy o godz. 18.00 wieczór uwielbienia i procesja z figurą NMP Wniebowziętej do Grobku Matki Bożej;

 

– w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – po Mszy Świętej o godz. 8.00 przejdziemy pod kaplicę Grobku MB, skąd wyruszy procesja Wniebowzięcia NMP. Uroczystej sumie odpustowej przy ołtarzu polowym o godz. 11.00 będzie przewodniczył J. E. Ks. abp Adam Szal Metropolita Przemyski.

 

Kaznodzieją odpustowym będzie o. Egidiusz Włodarczyk – definitor Prowincji i gwardian naszego klasztoru w Warszawie. Prosimy, by w procesjach, obok Apostołów, brała udział także asysta ze sztandarami niesionymi przez poszczególne grupy działające przy sanktuarium.  

 

4.  Jutro przypada 110 rocznica śmierci naszego współbrata, Sługi Bożego, o. Jacka Filipiaka, który zmarł 8 sierpnia 1912 r. i spoczywa na naszym zakonnym cmentarzu. Wiele osób modli się przy Jego grobie prosząc o potrzebne łaski. Zapraszamy jutro po Mszy św. wieczornej na cmentarz, aby  uczcić jego pamięć.

 

5.Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19.15.

 

6. W sobotę swoje Imieniny zakonne obchodzi o. Hipolit Brożek pełniący obowiązki diecezjalnego egzorcysty, natomiast w Niedzielę o. Maksymilian Żydowski, kapelan szpitala. Solenizanci odprawią Mszę Świętą w sobotę o godz. 7.00. Otoczmy Ich naszą modlitwą.

 

7. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

9. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza

św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

10. Z głębi serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  w sprzątanie Kalwarii Leżajskiej. Msza św. w intencji tych osób będzie sprawowana w sobotę, 13 sierpnia, o godz. 18.00 przy Grobku MB. 

 

11. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma,

a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium.

 

12. Jutro kończy się XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, na organach zagra Jakub Woszczalski, a w części kameralnej wystąpi ACh Duo (gitara i harfa). Początek o 19.00.

 

13. Zapraszamy do naszego Franciszkańskiego Ośrodka Kultury: – 12 sierpnia – koncert Michała Wojtusika; 22 sierpnia – koncert Lucasa Laufena, artysty pochodzącego z Australii. Oba koncerty o 21.00. Więcej informacji na plakatach, a bilety do nabycia codziennie w kawiarni Fok Café w godzinach 16.00-19.00

 

14. Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, a także solenizantom i jubilatom, życzymy wszelkich potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i św. Józefa.