XV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 16.07.2023 r.

 

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą i wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Po Mszy św. o 8.00 Dróżki prowadzone przez AK, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości, o 17.30 nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Dzisiaj Odpust ku czci św. Szymona z Lipnicy w kościele filialnym w Maleniskach. Suma o 10.00.  Każda niedziela to dzień poświęcony Bogu, dzień modlitwy i odpoczynku. Przypominamy wiernym   o uczestniczeniu w modlitwie w odpowiednim stroju, aby uszanować sakralny charakter tego miejsca.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

· we wtorek  – święto św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, Patrona naszej Prowincji;

 

· w środę – o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

· we  czwartek – o 7.00 Msza święta za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ w ramach kwartalnego nabożeństwa za zmarłych; o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa; w tym dniu swoje zakonne Imieniny obchodzi o. Eliasz Kucharski, katecheta w SP3 i  opiekun FMO.  Msza św. Imieninowa  jutro o 7.00.  Osobę Solenizanta otoczmy naszą modlitwą. 

 

· w  piątek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i Doktora Kościoła; 

 

· w  sobotę – święto św. Marii Magdaleny;

 

· w przyszłą Niedzielę – z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących (przypada 25 lipca), po każdej Mszy świętej, błogosławieństwo pojazdów; ofiary złożone z tej okazji zostaną przekazane dla misjonarzy. Słowo Boże głosił będzie o. Florencjusz Grabarczyk, który pracuje na misjach w Argentynie. 

 

3. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego – wydanie wakacyjnie dla dzieci oraz czasopisma Trwajcie w Miłości.

 

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café  (od 14.00 do 20.00),  a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz  na rok 2024, nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium oraz wydany przez  Pocztę Polską bloczek ze znaczkiem Organy Leżajskie i okolicznościową kopertę.

 

7. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na przeszczep wątroby dla 4-letniej Lenki, mieszkanki Żołyni, która choruje na nieuleczalną chorobę metaboliczną jaką jest MSUD tzw. Choroba syropu klonowego. Przeszczep odbędzie się w Belgii w Klinice Saint Luc w Brukseli.

 

8.  O. Teofil Czarniak, który głosił kazania w ubiegłą niedzielę, bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego MUTIMA. Zebrano 21 400 zł i 5 Dolarów. Bóg zapłać!

 

9. W Niedzielę, 10 września br. w Markowej odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów.  Organizowany jest wyjazd z naszej parafii, zapisy w zakrystii. W bazylice są wystawione okolicznościowe foldery, które można zabrać, aby zapoznać się z historią życia i męczeństwa przyszłych błogosławionych.

 

10. W sobotę 22 lipca br. Bractwo Szkaplerza Świętego z Fary organizuje wyjazd do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Bliższe informacje i zapisy w Farze.

 

11. Trwa XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro 

 

– 17 lipca, na organach zagra prof. Andrzej Chorosiński, a w części kameralnej wystąpi duet akordeonowy – duoAccosphere. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

12. Naszym Parafianom, Pielgrzymom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, regeneracji sił duchowych i fizycznych. Dostojnym Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

    Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku