XVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 23.07.2023 r.

 

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości, o 17.30 nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Kaznodzieją w dniu dzisiejszym jest o. Florencjusz Grabarczyk, który pracuje na misjach w Argentynie. Prosimy o szacunek dla tego świętego miejsca  wyrażający się także w godnym stroju.

 

2. Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa modlimy się dzisiaj o opiekę Bożą dla wszystkich kierowców i podróżujących; po każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przekazane dla misjonarzy. 

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

· w poniedziałek  – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, o 12.00 Msza święta w intencji Policji pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Ignacego Deca;    

 

· we wtorek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa; 

 

· w środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP; o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

· we czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;

 

· w  sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza; 

 

4. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Trwajcie w Miłości.

 

6. Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy w sprzątaniu Kalwarii Leżajskiej. Porządek na dróżkach powinien leżeć nam na sercu, dlatego prosimy o pomoc mieszkańców następujących ulic:

·  w poniedziałek – ul. Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa, Zielona, Łąkowa,

·  we wtorek – ul. Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego, Narodowej Organizacji Wojskowej, 

                         11 Listopada, Bernardyńska,  Franciszkańska

·  w środę – ul. Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego, Pl. Mariacki, Matejki, Kossaka, Brody,

                   Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza, Tuwima, Paderewskiego

·   we czwartek – ul. T. Michałka, Mickiewicza, Kąty, Św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, Brzozy,

                           Kościuszki i Puławskiego, Sienkiewicza, Szopena

· w piątek – ul.  Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników, Kochanowskiego, Orzeszkowej,

                   Kilińskiego, Hotel Pielęgniarek,  Opalińskiego, Kraszewskiego, ,

 

Zbiórka przed pracą przy pomniku Św. Jana Pawła II o godz. 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

7. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

8. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café (od 14.00 do 20.00),  a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz  na rok 2024, nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium oraz wydany przez  Pocztę Polską bloczek ze znaczkiem Organy Leżajskie i okolicznościową kopertę.

 

9. W ubiegłą niedzielę zebrano  27.752,44 złotych, 27 euro i 47 dolarów dla 4-letniej Lenki, mieszkanki Żołyni na przeszczep wątroby. Rodzice składają serdeczne „Bóg zapłać” za złożone datki.

 

10. W Niedzielę, 10 września br. w Markowej odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów.  Organizowany jest wyjazd z naszej parafii, zapisy w zakrystii. W bazylice są wystawione okolicznościowe foldery, które można zabrać, aby zapoznać się z historią życia i męczeństwa przyszłych błogosławionych. 

 

11. Parafia NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie w dniach 22-25.09.2023 r. organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie i na Górę Krzyży. Zapisy w zakrystii w Nowej Sarzynie i u Pana Tadeusza tel. 607 220 793.    

12. Trwa XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro – 24 lipca (poniedziałek) z recitalem organowym wystąpi David Franke (Niemcy). Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

13.  Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom oraz wszystkim przybyłym do nas Pielgrzymom, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. A wszystkim kierowcom bezpiecznego podróżowania i wstawiennictwa św. Krzysztofa. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

                           Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku