XVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA –  ROK „C”- 24.07.2022 r.

 

 

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości, o 17.30 nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Prosimy o szacunek dla tego świętego miejsca  wyrażający się także w godnym stroju.

 

2. Z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa modlimy się dzisiaj o opiekę Bożą dla wszystkich kierowców i podróżujących; po każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przekazane dla naszego Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego Mutima i na zakup nowych pojazdów dla misjonarzy.  

 

3. Po Mszy świętej można złożyć swój podpis pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Stop agresji wobec chrześcijan”,  której celem jest przeciwstawienie się coraz częstszym, pojawiającym się w przestrzeni publicznej aktom profanacji krzyży, świętych wizerunków czy zakłócania nabożeństw w kościołach.

 

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

· w poniedziałek  – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa

 

· we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP

 

· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; we czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;

 

· w  piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza; 

 

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie 6-cio miesięcznej Poli Matuszek cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

 

6. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i nowego numeru Miłujcie się.

 

8. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

9. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma,a  także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium.

10. Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy w sprzątaniu Kalwarii Leżajskiej. Porządek na dróżkach powinien leżeć nam na sercu, dlatego prosimy o pomoc mieszkańców następujących ulic:

 

·  w poniedziałek – ul. Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa, Zielona, Łąkowa,

 

·  we wtorek – ul. Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego, Narodowej Organizacji Wojskowej, 11 Listopada, Bernardyńska,  Franciszkańska

 

·  w środę – ul. Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego, Pl. Mariacki, Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza, Tuwima, Paderewskiego

 

·   we czwartek – ul. T. Michałka, Mickiewicza, Kąty, Św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, Brzozy, Kościuszki i Puławskiego, Sienkiewicza, Szopena

 

· w piątek – ul.  Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników, Kochanowskiego, Orzeszkowej,

                   Kilińskiego, Hotel Pielęgniarek,  Opalińskiego, Kraszewskiego, ,

 

Zbiórka przed pracą przy pomniku Św. Jana Pawła II o godz. 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

11. Trwa XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro na organach zagra Jaroslav Tuma (Czechy), a w części kameralnej wystąpią Jadwiga Sakakibara oraz Mariusz Drzewicki. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

 

12. Zapraszamy do FOK-u na projekcje filmowe z Louisem de Funesem,  które będą mieć miejsce w ogródku kawiarni Fok Café o godz. 21.00: w piątek 29 lipca, „Wielka włóczęga”, w sobotę 30 lipca „Mania wielkości”- wstęp wolny; zapraszamy również 5 sierpnia na koncert Michała Kowalonka, a 12 sierpnia  na koncert Michała Wojtusika. Bilety można nabyć codziennie w kawiarni Fok Café w godz. 16.00-19.00

 

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Kowcz zamieszkały przy ul. Franciszkańskiej. Za + zmarłego Jerzego  i  naszych   bliskich zmarłych odmówmy:  Wieczny odpoczynek…

 

14. Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom oraz wszystkim przybyłym do nas Pielgrzymom, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. A wszystkim kierowcom bezpiecznego podróżowania i wstawiennictwa św. Krzysztofa. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.