XVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA –  ROK „C”- 31.07.2022 r.

 

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a o 20.30 różaniec i apel.

 

2. Sierpień tradycyjnie przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu za pośrednictwem Świętego Maksymiliana Kolbe. 

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

· w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła;

 

· we wtorek – w naszym sanktuarium przeżywamy uroczystość odpustową Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze święte jak w niedzielę, Eucharystii o godz. 11.00  będzie przewodniczył. J. E. ks. abp Adam Szal Metropolita Przemyski. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane są trzy warunki: sakramentalna spowiedź, Komunia Święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Należy także wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

 

· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

· w pierwszy czwartek miesiąca – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, w modlitwie polecajmy wszystkich duszpasterzy; o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza Święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne; 

 

· w pierwszy piątek – Msze święte z Adoracją o 7.00  i 18.00.  Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

 

· w pierwszą sobotę – Święto Przemienia Pańskiego; Nabożeństwo do  Niepokalanego Serca Maryi z Adoracją o godz. 7.00 i 18.00.

 

· w przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o 11.00.

 

4. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na leczenie 6-cio miesięcznej Poli Matuszek cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

 

5. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i nowego numeru Miłujcie się.

 

7. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

8. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium.

 

9. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy sprzątanie Kalwarii Leżajskiej przed zbliżającym się odpustem. Bardzo dziękujemy za pomoc i prosimy o nią wszystkich chętnych również w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek. Zbiórka przy pomniku Św. Jana Pawła II o 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

10. Wójt Gminy Kuryłówka i OSP w Kuryłówce, zapraszają dziś na Wieczór Papieski nad brzegiem Sanu przy „Kamieniu Papieskim”. Początek godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.

 

11. Powiat Leżajski i Muzeum Ziemi Leżajskiej zapraszają 1 sierpnia na Piknik Patriotyczny z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Początek o 16.00 przed Muzeum.

 

12. Trwa XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Jutro na organach zagra Tomasz Głuchowski, a w części kameralnej wystąpi Capella Thoruniensis. Rozpoczęcie koncertu o 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

13. Zapraszamy do naszego FOK-u: w sobotę 6 sierpnia o 21.00 na komedię z Louisem de Funesem pt. „Zwariowany weekend ” – wstęp wolny; zapraszamy również 5 sierpnia na koncert Michała Kowalonka, a 12 sierpnia na koncert Michała Wojtusika. Oba koncerty o 21.00. Więcej informacji na plakatach, a bilety można nabyć codziennie w kawiarni Fok Café w godzinach 16.00-19.00  

 

14. Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, a także solenizantom i jubilatom, życzymy wszelkich potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i św. Józefa.