XXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 27.08.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą.  Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Dzisiaj przypada pierwsza rocznica śmierci o. Maksymiliana Żydowskiego, długoletniego kapelana Szpitala Powiatowego w Leżajsku.  Msza święta za śp. o. Maksymiliana o 9.30; jutro w kaplicy Szpitalnej o 14.15.  Kazania głosi dziś o. Maksymin Ferenc  student z Rzymu, którego serdecznie witamy.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

· w poniedziałek  –  wspomnienie Św. Augustyna biskupa i Doktora Kościoła.

· we wtorek –  wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

· w środę – o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej;

· w czwartek –  o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa, 

· w pierwszy piątek  – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o godz. 7.00 i 18.00. Dla dzieci Msza Św. o 16.30. Odwiedziny chorych od godz.7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii). W tym dniu przypada kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny polegli dla niej.

· w pierwszą sobotę – Msze święte o Niepokalanym Sercu NMP z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00  Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej.   

· w przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych, po Mszy Świętej o godz. 11.00.

 

3. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i  Małego Gościa dla dzieci na miesiąc wrzesień.  

 

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.  

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café,

a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024, nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium oraz wydany przez Pocztę Polską bloczek ze znaczkiem Organy Leżajskie i okolicznościową kopertę.

 

7. Od września we Franciszkańskim Ośrodku Kultury rozpoczynają się zajęcia dla dzieci od 4 roku życia w ramach Akademii Odkrywcy. Jest to cykl kilkunastu różnorodnych warsztatów pozwalających odkrywać i rozwijać swoje pasje. Zachęcamy do zapisywania dzieci na te wartościowe spotkania. Szczegółowa oferta zajęć znajduje się na plakatach i Facebooku Franciszkańskiego Ośrodka Kultury.

 

8. W tym tygodniu przy klasztorze odbędzie się projekcja filmu: „Ulmowie błogosławiona rodzina”. Zapraszamy we wtorek, czwartek i niedzielę na 19.00 do FOK na seanse w wirydarzu. Szczegóły na Facebooku. Natomiast 14 października odbędzie się inauguracja Szkoły Duchowości Franciszkańskiej w Fok-u. Wraz z Instytutem Duchowości Franciszkańskiej w Krakowie  organizujemy 8 spotkań wykładowych od października do czerwca. Rozpoczynamy zapisy. Szczegóły na Facebooku. W dniach 7 i 8 października planujemy Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakatach i na Facebooku. Zapisy drogą mailową.

 

9. Przy Domu Pielgrzyma ustawiony jest kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę studni w Kamerunie. 

 

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  śp. Kazimierz Szaro zamieszkały przy ul. Borki. Za  dusze śp. Kazimierza, śp. o. Maksymiliana  i  naszych bliskich zmarłych odmówmy: Dobry Jezu…

 

11. Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, a także solenizantom i jubilatom, życzymy wszelkich potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i św. Józefa.

 

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku