XXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 03.09.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, po sumie zmiana Tajemnic różańcowych, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. Na progu nowego roku szkolnego zwracamy się do rodziców z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełny świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

·  w poniedziałek – o 8.00 Msza  św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, o 18.45 spotkanie Akcji Katolickiej;

 

·  w środę – o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej; o 18.00 Msza święta w intencji Bractwa   Szkaplerznego, pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

·  w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa, a o 18.00 Msza święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne; 

 

·  w piątek – Uroczystość Narodzenia NMP, Msze święte jak w niedzielę. Kaznodzieją będzie o. Gwidon Hensel posługujący w Kalwarii Zebrzydowskiej. Poświęcenie ziarna siewnego na wszystkich Mszach świętych. W naszym sanktuarium Odpust i XXIV Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączona z Dożynkami Powiatowymi. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystym przemarszem żołnierzy i innych służb mundurowych sprzed Miejskiego Centrum Kultury do Sanktuarium. Mszy świętej

o 11.00 będzie przewodniczył J. E. Ks. bp. Stanisław Jamrozek.  

 

·  w przyszłą Niedzielę – beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej. Dla wcześniej zapisanych osób wyjazd na beatyfikację o 6.00 z parkingu przy Domu Pielgrzyma. Koszt 30 zł.

4. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i  wrześniowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.  

 

6. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.  

 

7. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024 oraz  nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium.

 

8.  Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Punkt Akcji Charytatywnej umiejscowiony w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy we czwartek, 7 września od 15.00 do 16.00.

 

9. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na następujące wydarzenia:

 

·       film pt: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” – projekcje dzisiaj o 17.00 i 19.00 oraz we wtorek i czwartek o 19.00.

 

·       Akademia Odkrywcy – 11 września rozpoczyna się cykl kilkunastu różnorodnych warsztatów dla dzieci od 4 roku życia pozwalających im odkrywać i rozwijać swoje pasje.

 

·       Kurs przedmałżeński – w dniach 7-8 października. Zapisy drogą mailową.

 

·    inauguracja Szkoły Duchowości Franciszkańskiej – 14 października; wraz z Instytutem Duchowości Franciszkańskiej w Krakowie  organizujemy cykl 8 spotkań wykładowych od października do czerwca. Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń na Facebooku i plakatach.


10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego – życzymy wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego  oraz opieki Pani Leżajskiej i Świętego Józefa.


o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku