XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C”- 04.09.2022 r.

 

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, po sumie zmiana Tajemnic różańcowych, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. Na progu nowego roku szkolnego zwracamy się do rodziców z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełny świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

·  w środę – o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej; o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa  Szkaplerznego, Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

·  we czwartek – Uroczystość Narodzenia NMP, Msze święte jak w niedzielę. Kaznodzieją będzie o. dr Leonard Hryniewski posługujący w Kalwarii Zebrzydowskiej. Poświęcenie ziarna siewnego na wszystkich Mszach świętych. W naszym sanktuarium Odpust i XXIII Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączona z Dożynkami Powiatowymi. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystym przemarszem żołnierzy i innych służb mundurowych sprzed Miejskiego Centrum Kultury do Sanktuarium. Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył J. E. Ks. bp. Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej; o 17.30 nabożeństwo do św. Józefa;

 

·  w piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce

 

4. W ostatnim czasie rozpoczęli posługę w naszym sanktuarium: o. Tobiasz Strzelecki – katecheta w ZST i duszpasterz w kościołach filialnych oraz o. Paweł Nycko – katecheta w ZST i duszpasterz wspólnoty rodzin Notre Dame. Naszym współbraciom życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy ich Waszej modlitwie.

 

5. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

4. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza św. Józefa, a już wkrótce rozpoczniemy II etap konserwacji więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac. 

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

6. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

 

7. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

8. Zapraszamy dzisiaj do auli naszego Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny dla dzieci pt.: ”Pieski na tropie przygody”, który odbędzie się o godz. 15.00 i 18.00; bilety można nabyć przed spektaklem. Od jutra przy naszym FOK rozpoczyna się kolejna edycja Akademii Odkrywcy. W jej ramach proponujemy rozmaite zajęcia dla dzieci, m.in.: plastyczne, taneczne, baletowe, językowe, akrobatyczne, wokalne, policyjne, matematyczne czy teatralne. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Sroka zamieszkały przy ul. Kilińskiego, śp. Stanisław Chmura zamieszkały przy ul. Sienkiewicza i śp. Jan Kubat zamieszkały w USA. Za nich i za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …

 

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich Patronów i życzliwości najbliższych oraz wstawiennictwa Pani Leżajskiej i świętego Józefa Oblubieńca NMP. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie.