XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 10.09.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą.  O 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Niezwykle ważnym dla nas wydarzeniem jest dzisiejsza beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci.  

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

· we wtorek – wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Maryi, przypominające zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego i sprzymierzonych wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Wiedniem w 1683 r.

 

· w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła. O 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej, a po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu jubileusz 25-lecia życia zakonnego obchodzi nasz współbrat br. Maksym Zemanek. Osobę jubilata polecamy Waszej modlitwie.

 

· we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa; 

   

– o 18.00 Msza św. w intencji nowicjuszy: br. Edwarda  i br. Józefa, którzy w piątek powrócą do swojej zakonnej prowincji w Poznaniu, by 17 września o 11.00 złożyć swoje pierwsze śluby zakonne.

 

 · w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;

 

· w sobotę – wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa; 

    

 – po Mszy św. o 18.00, pięciu braci postulantów rozpocznie roczny nowicjat w Leżajsku;  z rąk Ojca Prowincjała Egidiusza Włodarczyka przyjmą habit oraz otrzymają nowe imię zakonne.

 

· w przyszłą Niedzielę  przypada święto Stygmatów Świętego Ojca Franciszka z Asyżu.   

 

3. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Jubileuszowego Gościa Niedzielnego z dodatkiem o błogosławionej Rodzinie Ulmów.

 

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.  

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024 oraz  nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium.

 

7. Zbliżają się wybory, rozpoczęła się kampania wyborcza, bardzo prosimy o uszanowanie sakralnego charakteru sanktuarium i jego otoczenia. Nie ma naszej zgody na umieszczanie banerów, plakatów i innych materiałów promujących jakąkolwiek opcję polityczną. Zachęcamy natomiast wszystkich do modlitwy                 w intencji ojczyzny.

 

8. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium:

 

· film pt: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” – dziś o 19.00, wstęp wolny.

 

· Akademia Odkrywcy – 11 września rozpoczyna się cykl kilkunastu różnorodnych warsztatów dla dzieci od 4 roku życia pozwalających im odkrywać i rozwijać swoje pasje.

 

· teatralne widowisko BAMBOLINO, czyli Cyrk szczęśliwych zwierząt – 17 września o 15.00 i 18.00

 

· Kurs przedmałżeński – w dniach 7-8 października. Zapisy drogą mailową.

 

· inauguracja Szkoły Duchowości Franciszkańskiej – 14 października; wraz z Instytutem Duchowości Franciszkańskiej w Krakowie organizujemy cykl 8 spotkań wykładowych od października do czerwca. Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń na Facebooku i plakatach;

 

9. Starosta Leżajski zaprasza na koncert Powiatowej Orkiestry Divertimento i grupy Wokalnej Meritum dziś o 17.00 na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej, natomiast MCK w Leżajsku zaprasza na spektakl pt. „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” 12 września o 19.00 i 13 września o 11.00. Cena biletu 19 zł.

 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mieczysław Kawałko zamieszkały przy ul. Nowińskiego i śp. Bronisław Mazurek zamieszkały przy ul. Konopnickiej. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku