XXIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  – ROK „A”- 17.09.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą i  Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; módlmy się za pracowników mediów. O 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, z racji święta Stygmatów Świętego Ojca Franciszka z Asyżu.    

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;

 

– we wtorek – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera; 

 

– w środę – Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

 

o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej;

 

– we czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;

 

– w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, 

 

– w przyszłą Niedzielę do naszego sanktuarium przybędzie pielgrzymka FZŚ Regionu Przemyskiego. W planie: o 9.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Stacje Radości Matki Bożej, o 11.00 Msza św., po niej poczęstunek przed Domem Pielgrzyma, a o 14.00 konferencja w auli w FOK-u.  

 

3. Z radością informujemy, że w dniu wczorajszym pięciu braci rozpoczęło roczny nowicjat, z rąk Ojca Prowincjała Egidiusza Włodarczyka przyjęli habit oraz otrzymali nowe imię zakonne. Prosimy o modlitwę za Braci Nowicjuszy i ich Wychowawców oraz o nowe powołania. A młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Jubileuszowego Gościa Niedzielnego z dodatkiem o błogosławionej Rodzinie Ulmów.

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.  

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024 oraz nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium.

 

7. Zbliżają się wybory, rozpoczęła się kampania wyborcza, bardzo prosimy o uszanowanie sakralnego charakteru sanktuarium i jego otoczenia. Nie ma naszej zgody na umieszczanie banerów, plakatów i innych materiałów promujących jakąkolwiek opcję polityczną. Zachęcamy natomiast wszystkich do modlitwy

w intencji ojczyzny.

 

8. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium:

 

·       dzisiaj o 15.00 i 18.00 teatralne widowisko BAMBOLINO, czyli Cyrk szczęśliwych zwierząt;

 

·       Kurs przedmałżeński – w dniach 7-8 października. Zapisy drogą mailową;

 

·       inauguracja Szkoły Duchowości Franciszkańskiej – 14 października; wraz z Instytutem Duchowości Franciszkańskiej w Krakowie organizujemy cykl 8 spotkań wykładowych od października do czerwca.

 

·       w dniach 20-22 października – Weekend dla małżonków: BLIŻEJ SIEBIE!

Podczas warsztatów małżonkowie poprzez konferencje, ćwiczenia, rozmowy będą uczyć się trudnej sztuki komunikacji. Kurs prowadzą członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z duchowym wsparciem Sióstr Nazaretanek. Zapisy drogą mailową: fok.lezajsk@interia.eu

 

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń na Facebooku i plakatach;

 

9. Dziś rozpoczyna działalność punkt informacyjny dotyczący problemów alkoholowych dla osób uzależnionych i ich rodzin. Dyżury w każdą niedzielę od 10.00 do 12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju numer 005.

 

10. Przy Domu Pielgrzyma umieszczony jest kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę studni w Kamerunie.

 

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mariusz Marciniak zamieszkały w Maleniskach. Za śp. Mariusza i za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Dobry Jezu a nasz Panie …

 

12. Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa Jej Oblubieńca.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku