XXIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C”- 11.09.2022 r.

 

1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce; prośmy o dar autentycznego wychowania przez wiarę oraz postawę miłosiernego Ojca wobec dzieci i wychowanków. Kazania w dniu dzisiejszym głosi o. dr Piotr Kwiatek, Kapucyn, wykładowca psychologii i autor wielu książek.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

· we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła. Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie;

 

· w środę  – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o 17.30  Nowenna do MB Leżajskiej;

 

· we czwartek  – wspomnienie NMP Bolesnej, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa; 

 

· w piątek – wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa,  

 

· w sobotę – święto Stygmatów Świętego Ojca Franciszka z Asyżu;    

 

· w przyszłą Niedzielę  – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski; po Mszy św.                   o 8.00 Dróżki Pana Jezusa; w tym dniu  swoje Imieniny zakonne obchodzi o. Bartymeusz Kędzior – Dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Kultury. Msza święta imieninowa w poniedziałek, 19 września o godz. 18.00. Osobę solenizanta polecamy waszej modlitwie.

 

3. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. O. Paweł zaprasza w tym tygodniu kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. We wtorek uczniów klasy VI, w środę klasy VII, a w czwartek klasy VIII. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 16.30 w kaplicy domu pielgrzyma.

 

5. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza

św. Józefa, a już wkrótce rozpoczniemy II etap konserwacji więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac. 

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

7. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

8. W środę, 14 września, w godzinach 10.00 – 14.00 na parkingu przy domu pielgrzyma odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód będzie przeznaczony na misje w Kamerunie.

 

9. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na koncert Krzysztofa Napiórkowskiego                           z zespołem w piątek, 16 września o 19.00. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kawiarni Fok Café. 

 

Od najbliższej soboty przy naszym FOK rozpoczynają się zajęcia w Akademii Filozofii i Teologii dla dorosłych. Jest to cykl wykładów (raz w miesiącu), które potrwają do stycznia 2023 r. W tym semestrze wykłady poprowadzą: prof. dr hab. Jacek Wojtusik, ks. prof. dr hab. Robert Woźniak, o. prof. dr hab. Tomasz Gałuszka, ks. dr  Marek Gilski. Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych oraz  u ojca Bartymeusza.

 

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Janina Łyko zamieszkała przy ul. Opalińskiego. Za śp. Janinę  i  za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …

 

11. Wszystkim wiernym naszej Parafii, Dobrodziejom, Przyjaciołom i Pielgrzymom życzymy pokoju i dobra płynącego z wypełniania codziennych obowiązków. W nowym tygodniu niech nam wszystkim dobry Bóg błogosławi, a Matka Boża Pocieszenia  wraz ze Świętym Józefem otaczają nas swoją opieką.