XXIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C”- 16.10.2022 r.

 

1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą, po Mszy św. o 8.00 Akcja Katolicka zaprasza na Dróżki Matki Bożej. Obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

 

2. Miesiąc październik jest poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE w naszej Bazylice codziennie o 17.15.

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

  

 · w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i Męczennika;

   

 · we wtorek – święto św. Łuksza, Ewangelisty i Dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia;      tego dnia o. Hipolit zaprasza o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne; w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

      · w środę – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej.

 

   ·  we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; o 7.00 Msza św. za zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych i dobrodziejów zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z racji kwartalnego nabożeństwa za zmarłych

 

·  w piątek  – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; nieszporami o 17.00 rozpocznie się Święto Prowincji OO. Bernardynów, którego gościem będzie Generał naszego Zakonu o. Massimo Fusarelli

 

·  w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II; o 12.00 Ojciec Generał będzie sprawował Mszę świętą, jako dziękczynienie za dar powołania zakonnego współbraci obchodzących jubileusze życia zakonnego, m. in. o. Stanisława Komornika, przeżywającego w tym roku 60 rocznicę pierwszych ślubów zakonnych.

 

·  za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny; w tym dniu przypada liturgiczne święto św. Jana Kapistrana, prezbitera, założyciela naszej Bernardyńskiej Prowincji;

 

4. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Niedzieli oraz Specjalnego Gościa Niedzielnego poświęconego w całości Miłosierdziu Bożemu i św. s. Faustynie w cenie 12 złotych.

 

6. Prowadzone są końcowe prace związane z konserwacją zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice, trwa renowacja ołtarza św. Józefa, rozpoczęły się również prace w ramach II-ego etapu konserwacji więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

7. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma,

a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

8. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na ołtarzach. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza Święta o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą za zmarłych.

 

9. Ojciec Poliarp, który tydzień temu głosił w naszym sanktuarium kazania bardzo dziękuje za waszą ofiarność i wsparcie. Zebrał ponad 31 tyś. zł na odbudowę kościoła i klasztoru w Husiatyniu. Bóg zapłać!

 

10. W tym tygodniu zapraszamy do auli naszego FOK-u na następujące wydarzenia: dziś o 18.00, projekcja filmu pt.: ”Fatima”; jutro, czyli w poniedziałek koncert NUTKOSFERA-CeZik dzieciom; w sobotę,                  o 17.00, projekcja bajki „Piotruś królik 2: Na gigancie”; w przyszłą niedzielę, o 18.00, projekcja filmu „Ignacy Loyola”. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.

Natomiast 29 października zapraszamy na koncert zespołu Luxtorpeda. Więcej informacji w mediach społecznościowych, a bilety na ten koncert można nabyć każdego dnia w Fok Café. 

 

11. Wszystkim Drogim naszym Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom oraz Pielgrzymom, życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego odpoczynku. Niech nam towarzyszy opieka Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.