XXV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C”- 18.09.2022 r.

 

1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą i  Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszy św. o 8.00 Dróżki Pana Jezusa, po Mszy św.  o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 Nieszpory,a o 20.30 różaniec i apel maryjny.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

–  w poniedziałek  – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, prezbitera; o 18.00 Msza święta imieninowa o. Bartymeusza  Kędziora – Dyrektora Franciszkańskiego Ośrodka Kultury,  który w  dniu  dzisiejszym obchodzi  swoje Imieniny zakonne. Osobę solenizanta polecamy waszej modlitwie. 

 

– we wtorek – Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w tym dniu o. Hipolit zaprasza o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne; w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

– w środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; o 17.30  Nowenna do MB Leżajskiej;

 

– we czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;

 

– w piątek – wspomnienie  św. o. Pio z Pietrelciny, 

 

– w przyszłą Niedzielę – wspomnienie naszego współbrata bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera i Patrona Prowincji. W tym dniu  swoje Imieniny zakonne obchodzi br. Władysław Wyka – przewodnik grup pielgrzymkowych i pszczelarz z zamiłowania. Msza święta imieninowa  w poniedziałek, 26 września, o 7.00. Osobę solenizanta polecamy waszej modlitwie. 

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy również nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka z Asyżu, którą będziemy odprawiać po Mszy Świętej wieczornej.   Również w tym dniu do naszego sanktuarium pielgrzymuje FZŚ Region Przemyski. W planie: o 9.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Stacje Radości Matki Bożej, o 11.00 Msza Św., a po niej poczęstunek przed Domem Pielgrzyma; o 14.00 konferencja w auli w FOK-u.  

3. Z radością informujemy, że została podjęta współpraca przez trzy polskie prowincje franciszkańskie: Prowincję Niepokalanego Poczęcia NMP (OO. Bernardyni), Prowincję Św. Jadwigi i Prowincję Św. Franciszka, na polu formacji początkowej poprzez utworzenie interprowincjalnego nowicjatu w Leżajsku i postulatu w Borkach Wielkich. W piątek rozpoczęło Nowicjat 3 Braci. Prosimy o modlitwę za podjęte dzieło formacji początkowej, za Braci Nowicjuszy i ich Wychowawców oraz o nowe powołania.

 

A młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ.  

 

5. W dniu 1 października br. w Parafii pw. Św. Marcina w Przysietnicy odbędzie się coroczna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Wyjazd sprzed Domu Pielgrzyma o 8.00, koszt 25 zł, zapisy w zakrystii.

 

6. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza św. Józefa, a wkrótce rozpocznie się  II etap konserwacji więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

8. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

 

9. Wczoraj w FOK-u rozpoczęły się zajęcia w Akademii Filozofii i Teologii dla dorosłych. Jest to cykl wykładów (raz w miesiącu), które potrwają do stycznia 2023 r. Wykłady poprowadzą: prof. dr hab. Jacek Wojtusik, ks. prof. dr hab. Robert Woźniak, o. prof. dr hab. Tomasz Gałuszka,ks. dr Marek Gilski. Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych.

 

10.Najbliższy kurs przedmałżeński  odbędzie się w dniach 1-2 października br.

 

11. Urząd Pracy w Leżajsku informuje, że posiada środki na przyznanie bonu na zasiedlenie dla osób bezrobotnych do 30 roku życia, które planują podjąć pracę lub działalność gospodarczą ponad 80 km od miejsca zamieszkania. Więcej informacji w Urzędzie.

 

12. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności: śp. Jerzy Krzciuk  zamieszkały przy ul. Armii Krajowej. Za śp. Jerzego i  za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …

 

13. Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa Jej Oblubieńca.