XXV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „A”- 24.09.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dzisiaj wyjątkowo po Mszy św. o 8.00 Stacje Radości Matki Bożej poprowadzone przez regionalny FZŚ z racji dorocznej pielgrzymki, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. 

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

· w poniedziałek – wspomnienie naszego współbrata bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera i Patrona Prowincji. W tym dniu swoje Imieniny zakonne obchodzi br. Władysław Wyka – przewodnik grup pielgrzymkowych i pszczelarz z zamiłowania. Msza święta imieninowa o 7.00. Osobę solenizanta polecamy waszej modlitwie. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka

z Asyżu, którą będziemy odprawiać po Mszy Świętej wieczornej.

 

· w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej;

 

· we czwartek – wspomnienie św. Wacława męczennika; o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;

 

·w piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; o 18.45 spotkanie Straży Honorowej NSPJ;

 

· w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła;

 

· w przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic Różańcowych, po Mszy Świętej o 11.00. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy przez cały październik o godz. 17.15

 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz październikowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

4. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP oraz prace przygotowawcze do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024 oraz nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium.

 

6. Zbliżają się wybory, rozpoczęła się kampania wyborcza, bardzo prosimy o uszanowanie sakralnego charakteru sanktuarium i jego otoczenia. Nie ma naszej zgody na umieszczanie banerów, plakatów i innych materiałów promujących jakąkolwiek opcję polityczną. Zachęcamy natomiast wszystkich do modlitwy

w intencji ojczyzny.

 

7. W Domu Pielgrzyma działa punkt informacyjny dotyczący problemów alkoholowych dla osób uzależnionych i ich rodzin. Dyżury w każdą niedziele od 10.00 do 12.00 w pokoju nr 005.

 

8. O. Eliasz zaprasza na spotkanie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych w środę o 17.00 w FOK-u.

 

9. O. Hipolit zaprasza w piątek, 29 września, o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

10. Zapraszamy na Piknik Franciszkański, który rozpocznie się przy FOK-u w sobotę, 30 września,  o godz. 14.30. Podczas tego spotkania będzie miało miejsce błogosławieństwo zwierząt, dlatego gorąco zachęcamy do przyprowadzenia swoich domowych pupili, które będą mogły wziąć udział w prezentacji. W tym dniu będziemy mogli podziwiać przeróżnie zwierzęta, m. in: konie, kozy, kucyki, osiołki, króliki, owieczki, czy kury ozdobne. Podczas tego wydarzenia będzie można również posłuchać śpiewu w wykonaniu dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych z FOK-iem grup muzycznych. Zorganizowane będą warsztaty budowania domków lęgowych dla ptaków, warsztaty rękodzielnicze i plastyczne dla dzieci.

    

W Niedzielę, 1 października, w Sanktuarium będziemy dziękować Panu Bogu za beatyfikację rodziny Ulmów, natomiast w FOK-u o 19.00 odbędzie się koncert zespołu Gospel Rain, jako wyraz wdzięczności za rodzinę Ulmów, za ich życie, miłosierdzie i męczeńską śmierć. Wstęp wolny

    

W Niedzielę, 8 października, o 19.00 zapraszamy do FOK-u na koncert Lidii Jazgar i Przemysława Brannego, którzy wykonają utwory z albumu zatytułowanego „Wiał wiatr”, składającego się z 11 części poetycko-muzycznej opowieści o św. Franciszku z Asyżu. Autorem tekstów jest o. Andrzej Zając OFM Conv., muzykę skomponował Ryszard Brączek, a aranżacje Michał Woźniak. Bilety dostępne od jutra w FOK Cafe. Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń na Facebooku i plakatach.

 

11. W poniedziałek, 25 września, o 18.00  w MCK-u w Leżajsku odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie pozyskiwania dotacji  w programach: Czyste powietrze, Mój prąd oraz Moje ciepło. Więcej informacji na plakatach.

 

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia: wszelkich łask Bożych i opieki patronki tego miejsca Najświętszej Maryi Panny Leżajskiej i Świętego Józefa.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku