XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „A”- 01.10.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z dziękczynieniem za beatyfikację Rodziny Ulmów. Po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych przez cały październik o 17.15.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

·w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

 

·w środę – Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu, założyciela Naszego Zakonu. Msze św. jak w niedzielę. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Roman Bakalarz, dominikanin z Borku Starego. Uroczystej sumie o 18.00 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp. Łukasz Buzon z Kalisza. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo „Transitus” upamiętniające śmierć św. O. Franciszka;

 

·w pierwszy czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

·w pierwszy piątek – Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00. Dla dzieci Msza św. o 16.30. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

 

·w pierwszą sobotę – wspomnienie  NMP Różańcowej, po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym o 21.00.

 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, w tym Gościa „Extra” poświęconego objawieniom w Kościele w cenie 14 zł, a także październikowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i czasopisma Trwajcie w miłości.

 

4. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP oraz prace przygotowawcze do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024 oraz nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium.

 

6. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

7. Zbliżają się wybory, rozpoczęła się kampania wyborcza, bardzo prosimy o uszanowanie sakralnego charakteru sanktuarium i jego otoczenia. Nie ma naszej zgody na umieszczanie banerów, plakatów i innych materiałów promujących jakąkolwiek opcję polityczną. Zachęcamy natomiast wszystkich do modlitwy

w intencji ojczyzny.

 

8. W Domu Pielgrzyma działa punkt informacyjny dotyczący problemów alkoholowych dla osób uzależnionych i ich rodzin. Dyżury w każdą niedzielę od 10.00 do 12.00 w pokoju nr 005.

 

9. W poniedziałek o 18.45 spotkanie Akcji Katolickiej.

 

10. We wtorek, 3 października, o 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie młodzieży klas 6 z naszej parafii w sprawie przygotowania do bierzmowania. Przypominamy, że uprzywilejowanym miejscem przygotowania do Sakramentów jest PARAFIA ZAMIESZKANIA, a nie parafia, na terenie której znajduje się szkoła. Na tym etapie rozwoju religijnego chodzi o włączenie kandydata w życie jego parafii.

 

10. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium:

 

– dzisiaj o 19.00 koncert zespołu Gospel Rain, jako wyraz wdzięczności za beatyfikację rodziny Ulmów, za ich życie, miłosierdzie i męczeńską śmierć. Wstęp wolny;

 

– Kurs przedmałżeński – w dniach 7-8 października. Zapisy drogą mailową.

 

– przedstawienie teatralne pt: ”Pierwiastek z minus jeden” w sobotę, 7 października, o 16.00;

– w Niedzielę, 8 października, o 19.00 koncert Lidii Jazgar i Przemysława Brannego, którzy wykonają utwory z albumu zatytułowanego „Wiał wiatr”, składającego się z 11 części poetycko-muzycznej opowieści o św. Franciszku z Asyżu. Autorem tekstów jest o. Andrzej Zając OFM Conv., muzykę skomponował Ryszard Brączek, a aranżacje Michał Woźniak. Bilety dostępne w FOK Cafe.

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń na Facebooku i plakatach.

 

11. W Niedzielę, 15 października, o 19.00 w bazylice odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca – Śląsk. Będzie to dziękczynienie za 415 lat od przybycia Bernardynów do Leżajska, 405 lat od rozpoczęcia budowy świątyni, 395 lat od zakończenia budowy i 95 lat od nadania tutejszej świątyni tytułu bazyliki mniejszej.

 

12. Rolnikom z Huciska i Potoku Górnego bardzo dziękujemy za płody rolne ofiarowane na rzecz klasztoru.

 

13. Czcigodnym Jubilatom i Solenizantom, naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom oraz Pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Pocieszenia i świętego Józefa.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku