XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C”- 25.09.2022 r.

 

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wyjątkowo dzisiaj  po Mszy św. o 8.00  Stacje Radości Matki Bożej poprowadzone przez regionalny  FZŚ z racji dorocznej pielgrzymki, o 17.30 Nieszpory, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. o. Franciszka z Asyżu, którą będziemy odprawiać po Mszy Świętej wieczornej.  

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

·  w poniedziałek  – o 7.00 Msza święta imieninowa br. Władysława Wyki – przewodnika grup pielgrzymkowych i pszczelarza z zamiłowania, który w  dniu  dzisiejszym obchodzi  swoje Imieniny zakonne. Osobę solenizanta polecamy waszej modlitwie. 

 

·  we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

 

·  w środę – wspomnienie św. Wacława męczennika, o 17.30  Nowenna do MB Leżajskiej;

 

·  we czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa;

 

·  w piątek   – wspomnienie  św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła; podczas Mszy Świętej o 12.00 i po jej zakończeniu wystąpi Chór Towarzystwa Śpiewaczego ARION w Świdniku pod dyrekcją st. chor. sztabowego Rafała Palutkiewicza;

 

·  w pierwszą sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła, po Mszy Świętej o 7.00 Adoracja i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy przez cały październik na godz. 17.15; po Mszy Świętej o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym o 21.00.

 

· w przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic Różańcowych, po Mszy Świętej o godz. 11.00.

3. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. W dniu 1 października br. w Parafii pw. Św. Marcina w Przysietnicy odbędzie się coroczna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Wyjazd sprzed Domu Pielgrzyma o 8.00, koszt 25 zł, zapisy w zakrystii. 

 

5. W środę, 28 września, o 17.00 w FOK-u spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

6. Najbliższy kurs przedmałżeński  odbędzie się w dniach 1-2 października br.   

 

7. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza św. Józefa, a wkrótce rozpocznie się  II etap konserwacji więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Niedzieli.

 

9. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

 

10. Zapraszamy do auli naszego Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na sztukę teatralną dla dzieci pt.: „O mniejszych braciszkach świętego Franciszka”, którą zaprezentuje TEATR MASKA z Rzeszowa. Sztuka odbędzie się w czwartek, 29 września, o 16.00 i 19.00, a bilety można nabyć w kawiarni Fok Café i przed spektaklem. Jest to piękna sztuka, która w sposób ciekawy ukazuje miłość świętego Franciszka do Boga, drugiego człowieka i całego stworzenia. 

 

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia: wszelkich łask Bożych i opieki patronki tego miejsca Najświętszej Maryi Panny Leżajskiej i Świętego Józefa. Na świętowanie dzisiejszej Niedzieli i na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.