XXVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C”- 02.10.2022 r.

 

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. 

  

2. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE w naszej Bazylice codziennie o 17.15.

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

·  we wtorek  – Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu, założyciela Naszego Zakonu. Msze święte jak w niedzielę. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Paweł Pobuta, dominikanin z Jarosławia. Po uroczystej Mszy Świętej o 18.00  nabożeństwo „Transitus” upamiętniające śmierć św. O. Franciszka;

 

·  w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;  po Mszy Św. o 7.00 Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa z racji pierwszej środy miesiąca.

 

 ·  w pierwszy czwartek –  o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, a o 18.00 Msza Święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne; 

 

·  w pierwszy piątek – wspomnienie  NMP Różańcowej. Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00. Dla dzieci Msza Święta o 16.30. Odwiedziny chorych od godz.7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

 

· w przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium o. Polikarp posługujący w Husiatyniu na Ukrainie będzie głosił kazania i zbierał ofiary do puszek na remont dachu kościoła zniszczonego przez wojnę.

 

4. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

5. Prowadzone są końcowe prace związane z konserwacją zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice, trwa renowacja ołtarza św. Józefa, rozpoczęły się również prace w ramach  II-ego etapu konserwacji więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:   Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Niedzieli oraz Specjalnego Gościa Niedzielnego poświęconego w całości Miłosierdziu Bożemu i św. s. Faustynie w cenie 12 złotych.

 

7. Bardzo dziękujemy za płody rolne ofiarowane na rzecz klasztoru. 

 

8. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

 

9. W przyszłą niedzielę o 12.00 na rynku w Leżajsku rozpocznie się piknik charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na terapię genową dla 5 miesięcznej Poli Matuszek, u której zdiagnozowano SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

 

10. Zapraszamy do naszego Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na następujące wydarzenia:

 

– dzisiaj o 17.00, projekcja filmu pt. „Opowieści z Narni. Podróż wędrowca do świtu”,

 

– w sobotę, o 17.00, projekcja bajki „Ups 2. Bunt na Arce”

 

– w przyszłą niedzielę, o 18.00, projekcja filmu „Nędzarz i Madame”.

 

Na wszystkie projekcje wstęp wolny. Zapraszamy.

 

11. Czcigodnym Jubilatom i Solenizantom, naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom oraz Pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Pocieszenia, Świętego Józefa oraz naszego Zakonodawcy Świętego o. Franciszka z Asyżu.