XXVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „A”-08.10.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymujących do naszego Sanktuarium i życzymy umocnienia wiary, nadziei i miłości. 

 

2. Miesiąc październik jest poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE w naszej Bazylice codziennie o 17.15.

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

· w środę o 18.00 Msza święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, pół godziny przed Eucharystią,              w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

· w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, po Mszy św. o 18.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, połączone z nabożeństwem różańcowym (nie będzie różańca o 17.15), prosimy zabrać świece;

 

· w przyszłą niedzielę będziemy w Polsce przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. W tym dniu przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

 

4. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, w tym Gościa „Extra” poświęconego objawieniom w Kościele w cenie 14 zł, a także październikowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i czasopisma Trwajcie w miłości.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024 oraz nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium.

 

7. Zbliżają się wybory, trwa kampania wyborcza, bardzo prosimy o uszanowanie sakralnego charakteru sanktuarium i jego otoczenia. Nie ma naszej zgody na umieszczanie banerów, plakatów i innych materiałów promujących jakąkolwiek opcję polityczną. Prosimy natomiast o modlitwę w intencji ojczyzny.

 

8. W Domu Pielgrzyma działa punkt informacyjny dotyczący problemów alkoholowych dla osób uzależnionych i ich rodzin. Dyżury w każdą niedziele od 10.00 do 12.00 w pokoju nr 005.

 

9. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stojakach przy wyjściu bocznym z bazyliki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych.

10. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury dzisiaj o 19.00 na koncert Lidii Jazgar                          i Przemysława Brannego, którzy wykonają utwory z albumu zatytułowanego „Wiał wiatr”, składającego się z 11 części poetycko-muzycznej opowieści o św. Franciszku z Asyżu. Bilety w Kawiarni FOK Cafe.

 

11. W przyszłą Niedzielę o 19.00 w bazylice odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca – Śląsk. Jest to dziękczynienie za 415 lat posługi bernardynów w Leżajsku, za 405 rocznicę rozpoczęcia budowy świątyni, za 395 rocznicę zakończenia budowy i 95 rocznicę nadania jej tytułu bazyliki mniejszej. Wstęp wolny.

 

12. Spotkanie FZŚ we czwartek o godz. 18:45 w FOK-u.

 

13. Gmina Kuryłówka zapraszam na spektakl słowno muzyczny „Dar i tajemnica” Pontyfikat Jana Pawła II w dniu 12 października o 18.00 w kościele św. Józefa w Kuryłówce. Wystąpią Jerzy Zelnik, Mateusz Mijal i Wojciech Świętoński. Wstęp wolny.

 

14. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Któż jak Bóg z Giedlarowej zaprasza na seminarium odnowy wiary. Są to rekolekcje ze Słowem Bożym kierowane do każdego bez względu na stopień formacji duchowej. Spotkania odbywać się będą przez 8 czwartków, w październiku i listopadzie. W programie: Msza święta o 18:00, modlitwa uwielbienia i dzielenie się słowem Bożym.

 

15.W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Skwara, zamieszkały przy ul. Przemysłowej i śp. Paweł Żyguła, zamieszkały przy ul. Kraszewskiego. Naszych parafian i bliskich Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

 

16. „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, okazywaną nam życzliwość i wszelkie złożone ofiary. Nauczycielom i wszystkim trudzącym się wychowaniem młodego pokolenia, z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej, życzymy Darów Ducha Świętego, oznak ludzkiej wdzięczności i solidarności. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku