XXVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „A”-15.10.2023 r.

 

1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą, po Mszy św. o 8.00 Akcja Katolicka zaprasza na Dróżki Pana Jezusa. Obchodzimy dziś XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” . Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

 

2. Miesiąc październik jest poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej. Zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE w naszej Bazylice codziennie o 17.15.

 

Natomiast dzisiaj nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o 15.00 z powodu przygotowań bazyliki do koncertu Zespołu Pieśni i Tańca – Śląsk, który rozpocznie się o 19.00. Będzie to dziękczynienie za 415 lat posługi Bernardynów w Leżajsku, za 395 rocznicę zakończenia budowy świątyni i 95 rocznicę nadania jej tytułu bazyliki mniejszej. Wstęp wolny.

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

·        w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 45 rocz. wyboru św. Jana Pawła II na papieża;

 

·        we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i Męczennika;

 

·        w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty oraz Dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia;

 

·        we czwartek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary, o 7.00 Msza św. za zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych i dobrodziejów zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z racji kwartalnego nabożeństwa za zmarłych;

 

·        w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; nieszporami o 16.45 rozpocznie się Święto Prowincji OO. Bernardynów;

 

·        w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; o 12.00 Ojciec Prowincjał Egidiusz Włodarczyk będzie sprawował Mszę świętą, jako dziękczynienie za 570 lat istnienia naszej Prowincji oraz za dar powołania zakonnego współbraci obchodzących jubileusze życia zakonnego, m. in. o. Mieczysława Żelaznego i br. Maksyma Zemanka, przeżywających w tym roku 25 rocznicę pierwszych ślubów zakonnych.

 

·        za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny; w tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, w tym Gościa „Extra” poświęconego objawieniom w Kościele, a także październikowego numeru Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i czasopisma Trwajcie w miłości.

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. kalendarz na rok 2024 oraz nowy polsko-angielski album prezentujący Sanktuarium.

 

6. W Domu Pielgrzyma działa punkt informacyjny dotyczący problemów alkoholowych dla osób uzależnionych i ich rodzin. Dyżury w każdą niedzielę od 10.00 do 12.00 w pokoju nr 005.

 

7. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stojakach przy wyjściu bocznym z bazyliki. Za polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. o 18.00 poprzedzona półgodzinną modlitwą za zmarłych.

 

8. W sobotę, 21 października, w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom, początek o 9.30.

 

9. W sobotę, 28 października, we Franciszkańskim Ośrodku Kultury rozpocznie się cykl katechez „Przyrodniczy świat Biblii”. Szczegóły na Facebooku, zapisy drogą mailową.

 

10. W dniu wczorajszym odeszła do wieczności śp. Krystyna Żelazny, mama o. Mieczysława, kapelana naszego szpitala. Za śp. Krystynę i za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczne odpoczywanie…

 

11. Wszystkim Drogim naszym Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom oraz Pielgrzymom, życzymy błogosławionej Niedzieli. Niech nam towarzyszy opieka Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa. Pomódlmy się w intencji naszej Ojczyzny w dniu wyborów: Pod Twoją obronę …

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku