Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

 

Słowa anielskiego hymnu rozbrzmiewającego nad Betlejem w noc narodzenia Zbawiciela stanowią zachętę do modlitwy, wychwalania Boga i zwiastują ludziom pokój. Dziś bardzo potrzeba ich światu, by współczesny człowiek na nowo mógł uczyć się wszystko postrzegać i budować w relacji do Boga, aby i pokój na nowo połączył poranione wojną narody.

 

Przestrzenią spotkania z Bogiem jest Kościół – wspólnota wierzących, której to właściwie pojmowane ziemskie oblicze, w znacznej mierze jest kreowane i zależne od naszej umiejętności podejmowania refleksji nad własnym, jak i naszych bliźnich uczestnictwem we wspólnocie Kościoła oraz od zdolności poszukiwania inspiracji do większego i pełniejszego zaangażowania w jej życie i właściwe funkcjonowanie.

 

Wyrażam wdzięczność za życzliwość, modlitewne wsparcie i pamięć przed Bogiem, na które może liczyć nasza wspólnota braterska.

 

Życzę, by Święta Narodzenia Pańskiego i Nowy Rok 2024, były czasem wejścia w jeszcze bardziej zażyłą relację z Chrystusem i Jego Matką, którą czcimy w leżajskim sanktuarium jako naszą Matkę Pocieszenia, a św. Józef, Jej Przeczysty Oblubieniec, który wraz z Maryją objawił się na leżajskiej ziemi, niech wyprasza Wam potrzebne łaski i Bożą bliskość. Niech przepełnia Was pokój i nie opuszczają wiara oraz nadzieja, które są w Chrystusie i prowadzą do pełni miłości.

 

O. Klaudiusz Baran

Kustosz Sanktuarium